Pole potupy

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Polaris - 2001
ISBN: 80-85911-93-0

Polaris (2001) 80-85911-93-0 381

Čtvrtá kniha série Honor Harringtonová.

Po neúspěšném pokusu o útok na Hvězdné království Mantichora je Lidová republika Haven v rozvratu. Její vůdci bojují o moc v krvavé revoluci a Královské mantichorské námořnictvo slaví vítězství.

Jenže Matichora má vnitropolitické problémy a Honor se nechtě stává středem jednoho z nich. Po zákeřném činu dávného nepřítele, o němž si myslela, že je jednou provždy vyřízen, se musí utkat v boji o spravedlnost na poli, pro které nebyla cvičena. Její soukromá válka má jen dvě možná vyústění: smrt nebo vítězství, které jí však přinese pouze hanbu a ztrátu všeho, co miluje. (Založil/a: Alouatta Caraya)

LuciusWlk
  10. 1. 2015, 21:44
Mám pocit, že tímto dílem, jsem už úplně propadl, Honor Harringtonové a jejímu světu. Knížku jsem zhltnul jedním dechem, přičemž jsem neustále a nedočkavě nasával atmosféru. Musím jen pět chválu nad celkovým konceptem série a jsem velmi potěšen, že se nejedná pouze o válečnou mašinerii. Tato kniha je plná emocí a já jsem upřímně zvědav, kde se bude Honor nadále ubírat.