V exilu

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Polaris - 2002
ISBN: 80-7332-007-X

Polaris (2002) 80-7332-007-X 445

Pátá kniha série Honor Harringtonová.

Kapitán Honor Harringtonová, dohnaná politickými nepřáteli k odchodu ze služby a hluboce zasažená vraždou muže, kterého milovala, se uchyluje na planetu Grayson, aby se usilovnou prací ve funkci místodržící pokusila vyléčit své rány na duši. Vzhledem k tomu, že hrozba představovaná Lidovou republikou Haven trvá, ba dokonce opět roste, obrozené námořnictvo Graysonu zoufale potřebuje její zkušenosti. Takovou žádost Honor nemůže odmítnout. Zároveň však na Greysonu stále žijí mocní lidé, kteří nenávidí změny, jichž je Honor symbolem, a bojí se jich. Jsou odhodláni je zvrátit za každou cenu. Vypracovali plán... A aby ten plán uspěl, Honor Harringtonová musí zemřít.

Dvě mocné síly hrozí Grayson rozdrtit mezi sebou a jen jediná žena - pochybující o svých schopnostech, vyčerpaná k smrti a poznamenaná cejchem vražedkyně - teď stojí mezi planetou, kterou přijala za svou, a zkázou (Založil/a: Alouatta Caraya)

LuciusWlk
  14. 1. 2015, 17:12
Pátá kniha o Honor Harringtonové opět roztočila kolotoč intrik a akce, které mě nenechaly vydechnout. Mám pocit, že Honor jednoduše přežije, nebo převálcuje cokoli, nebo kohokoli, co/kdo se ji postaví do cesty. Některé postavy to navíc celkem peprně komentuji. Příběh je zatím plný dobře vymyšlených intrik, jak proti Honor, tak proti jiným postavám. Naopak to vyvažuje občas přílišná čestnost a „řekněme“ neuvěřitelné štěstí v odhalování jakýchkoli zločinu. Vždy je někdo, kdo se přizná, někdo, kdo najde ten jediný důkaz apod. Nicméně jde o velmi příjemné čtení a svým stylem i neobyčejný příběh.