Bez pláště

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-87046-44-9

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-87046-44-9 104

Nová kniha MUDr. Tomáše Lebenharta není čtením pro každého. Je drsně upřímnou zpovědí lékaře celostní medicíny, který bez sebelítosti, s velkou potřebou nalézt správné a fungující řešení pro sebe i své pacienty ukazuje svůj život v průběhu několika let v plné nahotě: boj s depresí, závislost na lécích na spaní, pobyt na detoxikačním oddělení psychiatrie i vítěznou cestu k vlastnímu uzdravení. MUDr. Tomáš Lebenhart je poctivý k sobě i ke svým pacientům. Hledá kořen nemoci, který často spočívá v destrukčním chování nemocného, a nalézá cesty, vedoucí přes homeopatii, ayurvédu, čínskou medicínu až k autopatii. Je praktikem, který „bez pláště“ předkládá osobní zkušenost s chorobami, o kterých se ve společnosti nemluví příliš nahlas a na které moderní medicína nenalézá účinný lék. Na vlastní kůži prošel dlouhým léčebným procesem se všemi jeho úskalími až k vítěznému konci. Je jedním z mála lékařů, který má odvahu promluvit o procesu uzdravování i z pohledu pacienta. Kniha přináší inspiraci a naději - pacientům i jejich blízkým. MUDr. Tomáš Lebenhart připomíná starý čínský princip, kdy lékař zodpovídal za zdraví celé rodiny, byl oslavován, když rodina byla zdravá a zatracován, když někdo onemocněl.Tím, že se s námi dělí o své letité poznatky praktického lékaře, naplňuje ideu prevence a zároveň apeluje na naši osobní odpovědnost za stav vlastního těla i duše. Svou knihou nám dává nahlédnout do svého uvažování o zdraví člověka jako výslednici harmonického chování k sobě i okolí. (Založil/a: MPI)

Tomáš Lebenhart Tomáš Lebenhart