Krásní a prokletí

Poprvé vydáno celosvětově: 1922

Mladá fronta - 1992
ISBN: 80-204-0067-2

Mladá fronta (1992) 80-204-0067-2 309

Román o rozpadu manželství, autor se pravděpodobně nechal inspirovat svým vlastním životem. (Založil/a: koulelka)

Michelle S
  5. 12. 2013, 23:22
Depresivní příběh o dvou mladých, nezodpovědných blázíncích, kteří odmítli dospět a převzít odpovědnost za svůj život. Láska pomalu vyprchává a nezadržitelně se blíží morální, psychický i fyzický pád. Na začátku mi byla děsně nesympatická Glorie a říkala jsem si: "Bože, co na ní Anthony vidí", ale průběžně mi začal mnohem víc vadit právě Anthony, když se čím dál více začala projevovat jeho sobecká, líná a hulvátská povaha. Je zvláštní, že ač obě hlavní postavy byly nesympatické, kniha se mi velmi líbila, připisuju to poetickému a melancholickému stylu autora, který mi sedí.
Kylar
  3. 3. 2015, 13:11
Tuto knihu považuji za knižní skvost. Nejenže perfektně zobrazuje "americký sen" dané doby, ale je také propletena neuvěřitelnými filosofickými myšlenkami, hlavně v podobě Mauryho Nobla. A ačkoli se to zdá neuvěřitelné, nejvíce jsem se ztotožnila hlavně s postavou Glorie. I když je vykreslena jako pouze do sebe zahleděný člověk toužící po majetku a životním standardu, na který je zvyklá, má tato postava mnoho rovin a má co nabídnout. Všechny postavy nabízí jak kladné, tak záporné charakterové vlastnosti. Není zde dobra ani zla. Vše se stírá. Je to až příliš lidské. Osudy dvou hlavních postav, jež se bezmezně milují, ale zároveň se ničí navzájem. Pocity z knihy se velmi těžko popisují, tohle se prostě musí zažít. Jako bonus má kniha velmi bohatou slovní zásobu a spousty květnatých vět.