Šifra

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-451-4

BB art (2013) 978-80-7461-451-4 320

Tory Brennanová, praneteř proslulé „sběratelky kostí" doktorky Temperance Brennanové, jde spolu se svými kamarády z jednoho nebezpečného dobrodružství do druhého.
Před časem se Tory, Ben, Hiram a Shelton nakazili zmutovaným supervirem, který proměnil jejich DNA. Onemocněli, změnili se, ale má to i svoje výhody - všichni získali zvláštní nadlidské schopnosti. Jsou rychlejší, silnější, mají dokonalý zrak, čich, sluch i chuť. Jsou z nich viráti...
Hiram má teď nového koníčka - geocaching. Na ostrově Loggerhead nachází spolu s ostatními první kešku - záhadnou zdobenou krabičku. Uvnitř je šifrovaný vzkaz s podpisem: Pán hry. Jsou viráti připravení zapojit se do podivné Hry?
Sheltonovi se podaří zašifrovanou zprávu rozluštit a ta je dovede k dalšímu nálezu. Tory chce přijít celé záhadě na kloub, ovšem to, co zpočátku vypadalo jako nevinná zábava, se rychle mění v noční můru. Někde venku tiká bomba a čas ubíhá... (Založil/a: Desmond)

zuziiiiiik
  1. 3. 2014, 17:54
Jelikož sem měla tu čest číst již první dva díly, nemohl mi třetí uniknou a musela jsem serii dočíst.Je to spíše kniha pro náctileté,ale i mě jako trošku starší se moc líbila,zaujala a nemohla jsem se odlepit od děje až do konce. Jde o pokračování dvou předcházejících dílů tudíž doporučuji přečíst prve ty.At nedopadnete jako já že jsem začala až druhým dílem :-)Hlavní dějová linka je vysvětlena v prvním díle a bez toho se moc neobejdete.Jinak kniha je opět plná napětí, zápletky, šifer a technických kousků s až neuvěřitelným a nečekaným koncem.Velmi doporučuji těm co maji radi dobrodružství a šifry a jsou spíše mladšího ročníku.