Doma u Hitlerů

Doma u Hitlerů Originální název: Doma u Hitlerů

Větrné mlýny - 2007

Větrné mlýny (2007) 52

Šest chronologicky řazených výjevů z Führerova života. (Založil/a: tkanicka)

Jasanek
  26. 1. 2013, 19:22
Velmi zajímavá hra o životě Hitlera. U některých situacích jsem se musel krotit, abych nepropadl děsivému smíchu a naopak, některé situace jsem nepochopil. Více jsem očekával i nějak rozvinutou pointu s Brnem a Stalinem z úvodu.
Pokud se hra bude někde hrát (a já budu nedaleko), rád bych se na ni zašel podívat, má dobré tempo a je děsivé kolik myšlenek z "hitlerovi" doby se dá použít i na dnešní společnost a uvažování některých lidí.
Preambule
  12. 8. 2015, 12:41
Tohle dílko mě úplně okouzlilo (ač je to paradox, že - hra o Hitlerovi) a naprosto pobavilo. Nekorektní humor a drobné náznaky toho hrozného, co se opravdu dělo v jinak skvělé rodinné pohodě u Hitlerových, Goebbelsových a mnohých jiných. Dle mého tímto Goldflam prolomil celkem velké tabu - dovolil si udělat legraci z tak vážné a otřesné věci, jakou Hitlerova filozofie a jeho působení bezesporu bylo.
Velké plus dávám i za prolog s Brněnským nádražím a vřele doporučuji už téměř legendární inscenaci v brněnském HaDivadle (honem honem, než ji přestanou hrát!)