Estetika v proměnách prožitků

Estetika v proměnách prožitků

Podtitul: Cesty, propasti a pasti estetiky

Originální název: Estetika v proměnách prožitků
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

ARSCI - 2016
ISBN: 978-80-7420-040-3

ARSCI (2016) 978-80-7420-040-3 368
ARSCI (2012) 978-80-7420-029-8 368

ESTETIKA V PROMĚNÁCH PROŽITKŮ charakterizuje základní podoby estetické zkušenosti, jako je krása, ošklivost, vznešenost, půvab nebo pitoresknost, vyznačuje povahu mentálních předpokladů pro jejich vytváření a recepci (fantazii, intuici, metaforické a symbolické myšlení i principy kultivace jazyka). Charakterizuje jejich projevy v zakoušení těla, kýče a v estetice situací a událostí. V těchto souvislostech zkoumá také rozdíl mezi erotickým a pornografickým dílem, krajní polohy estétství a na druhé straně estetiku každodennosti a její projev v designu. Při zvažování rozhodujících měřítek estetického hodnocení (harmonie, smyslových kvalit, historicky vzniklých receptivních vzorců) vypovídá o studiu základní povahy estetických jevů v přírodě s jejich strukturou v rozpětí od klasických geometrických prvků a skladby po "střapatou geometrii" fraktálů. (Založil/a: Bloodym)

Bloodym
  7. 12. 2013, 0:51
Knížku jsem koupila mamce jako dárek. Mamka z ní byla nadšená. Samozřejmě jsem si ji pak vypůjčila. Ani já nebyla zklamaná. Pro milovníky výtvarného umění opravdu doporučuji.