Ježek v kleci

Ježek v kleci

Podtitul: Dosud nepublikovaný rozhovor Pavla Maurera s Jaroslavem Foglarem 1982-1985

Originální název: Ježek v kleci
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-87608-03-6

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-87608-03-6 84 nakladatelství MauMau

Rozsáhlý a unikátní rozhovor, který s Jaroslavem Foglarem vedl v letech 1982-1985 Pavel Maurer, pozdější zakladatel restauračního žebříčku Grand Restaurant. Kniha vychází v roce 75. výročí prvního vydání legendárních Rychlých šípů a v předvečer 15. výročí úmrtí Jaroslava Foglara. (Založil/a: Nantong)

Pavel Maurer Pavel Maurer
*1959

Jaroslav Foglar Jaroslav Foglar
*06.07.1907 - †23.01.1999

prkali
  24. 5. 2016, 16:52
Tohle mě fakt nadzvedlo - a navíc se tohoto - ne, nebojím se to říci - faux pas! - dopustila žena!!! - totiž Magdalena Sodomková ve svém článku Tajemství strojopisu v magazínu LN, když napsala: ... s Foglarem, na jehož dobrodružných příbězích vyrostlo několik generací českých a slovenských mužů. ... !
- no nic, nebudu se v tom dál vrtat, je to bulšit - ale článek je velice zajímavý, nejraději bych ho sem opsala celý, abyste si taky užili... tak aspoň něco málo:
Jednou se student (Maurer) toulal po Ledeburských zahradách, přiléhajících k Pražskému hradu, a najednou tam zahlédl, jak spisovatel (Foglar) sedí s batůžkem na lavičce a píše.
"Zeptal jsem se ho, co tam dělá, a on že tam chodí takhle psát už třicet let. Co tam prý dělám já. Já jsem si do těch zahrad - býval tam klid, ani noha - chodíval malovat... Měli jsme takové společné vody," vzpomíná Maurer.
Když student přišel s magnetofonem k činžáku v Křišťanově ulici naposledy, psal se rok 1985. U zvonku visela cedulka: "Ráno před devátou a večer po osmnácté hodině už nemám možnost přijímat návštěvy čtenářů. Předem nesmluvené návštěvy neprodlužujte na dobu delší než deset minut, těžce narušují můj denní pracovní režim, který musím dodržet."
navabaca
  26. 12. 2013, 1:29
Je až neuvěřitelné kolik upřímnosti, otevřenosti a kouzla osobnosti Jaroslava Foglara se v této malé knížce ukrývá. Třicet let od pořízení záznamu a patnáct let od Foglarova úmrtí nám Jestřáb opět promluvil do duše...