Robert Reichel

Egmont - 2010
ISBN: 978-80-252-1366-7

Egmont (2010) 978-80-252-1366-7 256

Kapitán zlaté generace
Hokejová reprezentace na přelomu tisíciletí ovládla svět. Měla spoustu hvězd, ale jejím nejčastějším kapitánem a největším vůdcem byl Robert Reichel.
Třikrát dovedl tým k titulu mistra světa, v semifinále olympiády v Naganu proměněnou penaltou vyřadil "neporazitelnou" Kanadu. Střílel klíčové góly, šéfoval v kabině. Byl to kapitán zlaté generace. Ve své knize popisuje, jak vznikla nejúspěšnější parta v historii českého hokeje. Líčí, jak se z obyčejného litvínovského kluka stal jedním z nejlepších hráčů na světě. Jak se prosazoval v drsné NHL a proč z ní natřikrát odešel. Jak poznal Gretzkyho, Hlinku, Jágra a další legendy. Jak v nejlepších soutěžích světa nastřílel přes 600 gólů. V unikátním příběhu Roberta Reichla se odráží velká část hokejových dějin. (Založil/a: Bloodym)

Bloodym
  10. 12. 2013, 14:15
Pro hokejového fanouška docela povinnost. O zlatém hattriku, který se od zavedení play off povedl jenom nám, ví snad každý. Přečíst si informace z pohledu zevnitř tomu dává nový rozměr.
veck.nuh
  24. 10. 2014, 7:52
Knihu mám od Albiho s osobním věnováním. Mimochodem, víte proč má Robert přezdívku Albi? Podle sušenek Albert, které měl strašně rád.