Zabíječ skavenů

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Polaris - 2001
ISBN: 80-85911-70-1

Polaris (2001) 80-85911-70-1 260

Gotrek a Felix, hrdinové knihy Zabíječ trolů, se v druhém díle epické ságy snaží zachránit město Nuln před hrozbou krysích lidí, skavenů, kteří žijí ve stokách a snaží se svou temnou magií narušit samu podstatu říše. Pod vedením šedého věštce Tanquola jsou služebníci Rohaté krysy odhodláni svrhnout i tuto nejmocnější baštu lidství. Jako šanci mají dva dobrodruzi proti takovým silám?

antoniana
  13. 5. 2015, 8:51
Příběh Gotreka a Felixe v městě Nulnu mě vážně zaujal, co se mi ale líbilo ještě více bylo, že autor děj vyprávěl i z pohledu skavenů. Dozvěděla jsem se o nich vážně dost, o jejich klanové struktuře, mocenských bojích, charakteristických vlastnostech, které jsou společné pro všechny skaveny. Kdo by to byl řekl, že největší bojovníci budou z morového klanu. Co se týká dvou hlavních postav, celá kniha je víceméně zaměřená jen na Felixe, Gotrek bojuje a zabíjí a zabíjí a bojuje. Nevadilo mi to, ale doufám, že v dalších dílech se dozvím o trpaslíkovi více.
Honzissis
  25. 11. 2013, 21:37
Stále William Kingovsky dobré! Nedosahuje to dle mého názoru kvalit dílu prvního, ale je nám tu předložena skavenní rasa v celé své kráse (i nekráse) a to činí z knihy vyjímečnou. Zažijeme příběh z obou stran, což je pro čtenáře jistě lákavé. Skavenni jisto jistě nejsou pro Gotreka s Felixem takovýmy protivníky, jako mutanti v díle předchozím, ale tento díl je spíše o poznání další z mnoha ras světa Warhammeru. Docela rád bych, ale ocenil, aby se autor více zaměřil na rozvoj hlavních postav a postupné odkrývání jejich životních příběhů...
RajAthen
  18. 2. 2012, 23:18
Spolu s pátým dílem nejlepší Gotrekovo dobrodružství. Zde má na výsledku valný vliv Kingovův styl líčit události i z pohledu opozice, což je v tomto případě šedý myšák Tanqual, který představuje skutečně povedenou figurku, stejně jako povaha a organizace celé skavenní rasy.