Matyáš Sandorf

Poprvé vydáno celosvětově: 1885

Albatros - 1988
ISBN: 13-806-88

Albatros (1988) 13-806-88 437

Dobrodružný román o osudech maďarského revolucionáře, který unikne smrti a za svůj životní cíl pokládá povinnost pomstít své druhy.

zdroj: mlp.cz

Jules Verne Jules Verne
*08.02.1828 - †24.03.1905

LadysR2
  26. 1. 2013, 13:57
Jako dítě bych dal 10/5 :-) Teď po letech už mi tak napínavá nepřišla, proto dávám 4/5. Ale sem rád, že jí mám v knihovně a že jí s chutí dám přečíst dětem
Fešná Bleška
  3. 8. 2014, 22:10
Podle mě je tohle Vernův vrchol, neboť narozdíl od ostatních knih je tento román pln děje. A Vernovy dokonalé popisy krajin a postav společně s dějem, který má spád je recept na dobrou četbu.
dvormart
  13. 9. 2012, 11:06
Tak Julese Verna natolik miluju, že mám doma kompletně vše co vydal pan Suchánek z nakladatelsví Návrat. Moje ůplně první byla Tajuplný ostrov a bylo mi okolo devíti? A četl jsem pod peřinou s baterkou dlouho do noci abych věděl co se děje, neboť jsem si říkal ještě kapitolku....
VaclavB
  22. 1. 2015, 14:57
Klasický Monte Christo od Dumase se potýká s morálním problémem pomsty, byť spravedlivé. Zde žádné hlubší myšlenky nehledejte, autor rozvíjí technické možnosti, kterých lze dosáhnout, pokud máte neomezené prostředky.
John L. Flow
  20. 9. 2014, 13:01
Omlouvám se, že vám budu kazit hodnocení, ale kniha mě spíše odpudila. Po polovině jsem to musel odložit neboť autorovo neustále vnucování mravních hodnot mě málem donutila zvracet. "A tak to bylo správné" "Správně udělal" "Spravedlivý názor" Přirovnání k Hraběti Monte Christo, které mi můj výtisk vnucuje už v názvu, je nehoráznost. Nedokázal jsem soucítit s hlavním hrdinou, který se mstí, protože někdo dodržoval zákon a nahlásil spiknutí. O "zradě" se dozvědět takovou náhodou, že jsem se cítil jako při lobotomii (ještě, že se zrádci nezapoměli oslovit jmény, ikdyž to ve svém předešlém rozhovoru neudělali ani jednou). Dvouminutový rozhovor mezi protagonistou a synem jeho zesnulého druha vede ke vztahu otec-syn. Jediné co na "doktorovi" je tajemné, je to, že mu autor dává k vlasnímu jménu přívlastek "tajemný". Souhlasim, že děj ubíhá slušně, ale na mnoha místech to vede až k moc rychlým rozhodnutím a v jako v jiných dílech od tohoto autora postavám chybí hloubka a jeví se jako roboti, kteří nechybují a myslí v binárním kódu. A mohl bych pokračovat dál. Asi mi chybí dětská naivita pro pana autora, ale toto druhé zklámání ho u mne už odsoudilo.
hambra1
  4. 2. 2014, 17:42
Přečetla jsem si ji už jako dospělá, a Julese Verna nijak zvlášť nemusím, takže mě moc neoslnila. Ale těším se, co na ní jednou řekne můj syn :)
LadislavLang
  11. 8. 2011, 13:31
Kniha mého dětství, kterou jsem přečetl nesčetněkrát a ani po dvacáté mne nepřestala bavit. Když jsem si ji přečetl teď v létě - po spoustě let, tak už to nějak není ono, takže se zase vrátí do knihovny a počká si zase až na moje děti.