Skotsko - zapomenutá monarchie

Skotsko - zapomenutá monarchie

Podtitul: Skutečný příběh dynastie Stewartů a utajovaného nástupnictví králů a královen Skotů

Originální název: Scotland - The Forgotten Monarchy of Scotland: The Forgotten Monarchy of Scotland: The True Story of the Royal House of Stewart and the Hidden Lineage of the Kings and Queens of Scotland
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Volvox Globator - 2000
ISBN: 80-7207-373-7

Volvox Globator (2000) 80-7207-373-7 457

Kniha Skotsko - zapomenutá monarchie náleží k nejzajímavějším a nejobšírněji pojatým historickým pracím. Nevypráví pouze o těžkých zkouškách a utrpení vytrvalého a poctivého národa, ale proniká i do překvapivého přediva politických intrik, aby odhalovala dosud nevyřčené pravdy o úplatcích, korupci a zastrašování, jež vedly k zániku svrchovanosti Skotska. Je to příběh parlamentních spiknutí, násilných uchvácení královských korun, úkladných vražd, neoprávněného zatajování informací před vlasteneckým lidem Británie. Jsou to dějiny podané tak, jak se vždycky měly předkládat: přesvědčivá výpověď o cílevědomé dynastii Skotů, královském rodu Stewartů, jehož nejstarší dědic, autor této knhy, je nyní zastoupen v nezávislé Radě Evropy. (Založil/a: Bloodym)

Princ Michael z Albany Princ Michael z Albany
*21.04.1958

Bloodym
  6. 12. 2013, 21:02
Jako milovník historie a dějin Skotska obzvláště, si tuto knihu nemůžu vynachválit. Rozšířila mi spoustu historických fakt, která jsem věděla a několikrát mě značně překvapila.