Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vlci severu

69%
3 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vlci severu Originální název: Wolves of the North
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-445-3
Počet stránek: 352
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2013) 978-80-7461-445-3 352

Píše se rok 263 našeho letopočtu a římský císař Gallienus pověřil svého generála Balistu novým úkolem. Má se vydat hluboko na území kočovných kmenů za Kavkazem a poštvat je proti sobě tak, aby nemohly škodit římskému impériu.
Balista ví, že ho císař odsoudil prakticky do vyhnanství a že svůj život stráví nekonečnou poutí v pustinách na hranicích známého světa.
V bitvách, které pro Řím vybojoval, si vyrobil mnoho nepřátel. Již dva gótské kmeny mu odpřísáhly krevní mstu. Nyní mu navíc kráčí v patách tajemný vrah. Soanská princezna Pythnonissa se nedokázala vyrovnat s jeho odmítnutím a také ona mu přísahala pomstu.
Vrah postupně zabíjí jednoho člena Balistovy družiny po druhém. Podaří se Balistovi uniknout a zachránit i své nejbližší?

překlad:Petr Kovács (Založil/a: M.Hynecek)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 11. 2015, 21:18
Sidebottom udržuje vysokou kvalitu své historické série - i pátý díl, tentokrát z oblastí stepí mezi Černým a Kaspickým mořem, je vynikající. Autor nás zavádí v podstatě mimo římskou říši, a to v období, kdy různé barbarské (především germánské) kmeny útočí přes hranice říše. Historické reálie odpovídají poznané skutečnosti - v oblasti Kavkazu v třetím století skutečně působily některé proniknuvší germánské kmeny (např. Herulové nebo Burgundi) než se v pátém století vydaly na svou pouť zpět do Evropy. Příběh samotný je sice fikce, ale historický rámec má autor velmi dobře zpracovaný.
Dějová linka s tajemným vrahem byla přidána pro větší atraktivnost, ale já si spíše užíval skvěle popsanou historii. 85%
SGS
  11. 1. 2016, 10:39
Pro mě jde o nejslabší knihu této série. Chápu že se nám autor snažil popsat tu obrovskou rozlehlost stepy a to se mu opravdu povedlo, 300 stran jen nudného putování dál a dál, takhle si presne predstavuju tu nudu po ceste. Doufám, že v přístích dílech se hrdinové začnou postupně vracet z těchto pustin do zajímavějšího prostředí.
Adam Walder
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 3. 2014, 0:48
Vlky severu subjektivně hodnotím jako slabší díl, než ty z první trilogie, ale lepší než předchozí Kaspická brána, která je u mě jednoznačně nejslabší díl celé série. Prvních zhruba 100 stran je zoufale nudných, pak se ale děj zlehka rozjede a kniha se už čte lépe. Závěrečná část knihy nabídne dvě velké bitvy a změny ve složení Balistovy družiny, konec je velice otevřený. Další díl se jmenuje Amber road, čili Jantarová stezka, což znamená, že se děj přesune patrně do Germánie a doufám že tím i blíže ke středu dění římského impéria.