Vlci severu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-445-3

BB art (2013) 978-80-7461-445-3 352

Píše se rok 263 našeho letopočtu a římský císař Gallienus pověřil svého generála Balistu novým úkolem. Má se vydat hluboko na území kočovných kmenů za Kavkazem a poštvat je proti sobě tak, aby nemohly škodit římskému impériu.
Balista ví, že ho císař odsoudil prakticky do vyhnanství a že svůj život stráví nekonečnou poutí v pustinách na hranicích známého světa.
V bitvách, které pro Řím vybojoval, si vyrobil mnoho nepřátel. Již dva gótské kmeny mu odpřísáhly krevní mstu. Nyní mu navíc kráčí v patách tajemný vrah. Soanská princezna Pythnonissa se nedokázala vyrovnat s jeho odmítnutím a také ona mu přísahala pomstu.
Vrah postupně zabíjí jednoho člena Balistovy družiny po druhém. Podaří se Balistovi uniknout a zachránit i své nejbližší?

překlad:Petr Kovács (Založil/a: M.Hynecek)

Richie
  2. 11. 2015, 21:18
Sidebottom udržuje vysokou kvalitu své historické série - i pátý díl, tentokrát z oblastí stepí mezi Černým a Kaspickým mořem, je vynikající. Autor nás zavádí v podstatě mimo římskou říši, a to v období, kdy různé barbarské (především germánské) kmeny útočí přes hranice říše. Historické reálie odpovídají poznané skutečnosti - v oblasti Kavkazu v třetím století skutečně působily některé proniknuvší germánské kmeny (např. Herulové nebo Burgundi) než se v pátém století vydaly na svou pouť zpět do Evropy. Příběh samotný je sice fikce, ale historický rámec má autor velmi dobře zpracovaný.
Dějová linka s tajemným vrahem byla přidána pro větší atraktivnost, ale já si spíše užíval skvěle popsanou historii. 85%
SGS
  11. 1. 2016, 10:39
Pro mě jde o nejslabší knihu této série. Chápu že se nám autor snažil popsat tu obrovskou rozlehlost stepy a to se mu opravdu povedlo, 300 stran jen nudného putování dál a dál, takhle si presne predstavuju tu nudu po ceste. Doufám, že v přístích dílech se hrdinové začnou postupně vracet z těchto pustin do zajímavějšího prostředí.
Adam Walder
  8. 3. 2014, 0:48
Vlky severu subjektivně hodnotím jako slabší díl, než ty z první trilogie, ale lepší než předchozí Kaspická brána, která je u mě jednoznačně nejslabší díl celé série. Prvních zhruba 100 stran je zoufale nudných, pak se ale děj zlehka rozjede a kniha se už čte lépe. Závěrečná část knihy nabídne dvě velké bitvy a změny ve složení Balistovy družiny, konec je velice otevřený. Další díl se jmenuje Amber road, čili Jantarová stezka, což znamená, že se děj přesune patrně do Germánie a doufám že tím i blíže ke středu dění římského impéria.