Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut

Originální název: The English Governess at the Siamese Court

Daranus - 2006
ISBN: 80-86983-03-X

Daranus (2006) 80-86983-03-X 278

Historický román, jehož děj se odehrává na počátku druhé poloviny 19. století. Příběh siamského (thajského) krále a anglické učitelky barvitě popisuje život šlechty i obyčejných lidí v Thajsku tehdy zvaném Siam. Román je prostoupen odkazy na mnoho historických i geografických zajímavostí, je poutavým čtením o klikaté cestě životem silné osobnosti, jakou Anna Leonowensová bezesporu byla. (Založil/a: Mamba)

D.-e.-e.-
  23. 12. 2012, 19:54
Líčení Siamu, ověnčené historickými fakty, neurazí ale ani nenadchne. Radost z knihy mi však brala na nervy lezoucí, krajně nesympatická hlavní hrdinka, která je na můj vkus až přespříliš sebejistá. Nemluvě o tom, že neví koho by kde uhnala, zatímco vcelku klidně na x let opustí své dítě a sotva se k němu po letech vrátí, v duchu vypočte všechny jeho nedostatky - zanedbaný vzhled atd., už si to plánuje odfrčet zase jinam. Že opět bez dítěte nemusím ani zmiňovat. Rozum mi nad tím zůstával stát!