První rok vašeho dítěte

Originální název: Votre bébé de I jour a I an

Portál - 2005
ISBN: 80-7367-029-1

Portál (2005) 80-7367-029-1 160

Kompendium všeho, co potřebují vědět rodiče při péči o dítě a při jeho výchově od jeho narození do 1 roku jeho věku. Autorka sleduje vývoj dítěte po týdnech (jimž jsou věnovány jednotlivé kapitoly, tedy 1. týden, 2. týden až 52. týden) a dává rodičům praktické a podrobné rady. V jednotlivých kapitolách jsou postupně probírána základní i nová témata, tak jak jde rytmus vývoje dítěte. Autorka jako psycholožka zdůrazňuje, že chce představit péči o dítě nejen z hlediska jeho fyzických potřeb, ale i z hlediska vývoje jeho osobnosti.
Kniha odpovídá na nejrůznější otázky, které si rodiče kladou během růstu dítěte v prvním roce jeho života, např. co, kdy a kolik dítěti dávat jíst, jak má spát, jak si s ním hrát, co dělat, aby se dítě správně vyvíjelo po stránce tělesné i psychické, jak si počínat při nejrůznějších problémech. (Založil/a: teite)

teite
  6. 12. 2013, 22:07
Když se mi narodilo miminko, byla to jediná kniha, kterou jsem k tomuto tématu četla - oceňuji, že je rozepsaná po týdnech, ze začátku jsou to takové věci univerzální, později už začínají být více kulturně ovlivněné a u nás nejsou příliš uplatnitelné.