Dívčí hrob

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Domino - 2000
ISBN: 80-86128-85-7

Domino (2000) 80-86128-85-7 444

Školní autobus vezoucí osm hluchoněmých školaček a jejich učitelky zastaví na kansaské silnici, aby se vyhnul děsivé autonehodě. Vzápětí však vyjde najevo, že zastavit byla osudová chyba. Venku totiž čekají tři nebezpeční vrazi a hluchoněmé dívky se stávají jejich rukojmími. Trestanci se uchýlí do opuštěné budovy bývalých jatek, odkud vznášejí požadavky a vyhrožují, že nebudou-li jejich podmínky splněny, zavraždí každou hodinu jednu dívku. Následuje dvanáctihodinové obléhání plné napětí, během něhož se dva geniální mozky - vůdce uprchlých vězňů a policejní šéf - utkají ve válce nervů. Muži zákona jsou si plně vědomi, že v případě jejich neúspěchu se mohou bývalá jatka až příliš snadno znovu proměnit na dům smrti - v jeden obrovský dívčí hrob… (Založil/a: Toffife)

Peetuliska
  31. 5. 2014, 13:54
Lou Handy, Shep Wilcox a Ray Bonner je trojice uprchlých věznů, kteří si vezmou autobus hluchoněmých studentek jako rukojmích a zabarikádují se v budově bývalých jatek. Arthur Potter může začít své vyjednávání....
3/4 knihy se zabývají vyjednáváním a různými ústupky či manévry až v poslední 1/4 nastává typický Deaverovský zvrat.

Proto musím konstatovat, že 3/4 knihy nemohu říct, že jsem se nudila, ale pořád jsem čekala, kdy "to" přijde.
Kůstka
  14. 4. 2013, 15:22
Arthura Pottera jsem si hned oblíbila a hluchoněmí rukojmí tam prostě seděli, bylo to hned zajímavější, když netušili, o čem si únosci povídají, co mají za lubem, co je čeká, mohli prostě jen sedět a doufat.. Melaniino chování mi přišlo takové nepřiměřené.. nejdřív že závidí Susan jaká je nebojácná, že ona taková nikdy nebude.. a pak jaká je najednou akční.. :)) Až se tomu uvěřit nedalo, přišlo mi to tam spíš až takové nastrčené.. Nevadí, mělo to fakt napětí. Ale pro mě je prostě pořád jednička Lincoln Rhyme, nemůžu si pomoct. :)
Nestea
  6. 8. 2011, 20:17
výborná kniha, také jsem ji přečetla jedním dechem a s ostatníma knihama nemohu posoudit, je to moje jediná kniha od Deavera a přišla mi naprosto super. :o)
psychoklara
  29. 9. 2016, 20:38
Strhující, napínavý a dokonale do konce dotažený příběh, který mě opravdu vtáhnul do děje. U Deavera si vždycky říkám "Proč je to proboha taková bichle" a u posledních stránek mě napadne "Proč už je konec?" :)
Krimi žánr sice nevyhledávám, ale u Deavera dělám výjimku a Vám doporučuji to samé, Dívčí hrob za to rozhodně stojí. Líbí se mi, že kniha je hodně o pocitech a není zbytečně přetechnizovaná, i když je jasné, že každičký detail bude mít na konci svůj význam.
scajo
  15. 6. 2012, 11:31
Tohle bylo mé první setkání s Deaverem (vyjma jeho zfilmovaných děl, co jsem viděl) a příjemně mě to překvapilo. Hlavně první polovinu jsem doslova hltal, psychologický boj mezi vyjednavačem a hlavním únoscem byl super, stejně jako řada zajímavostí z života hluchoněmých lidí, a uchvacovalo mě tempo vyprávění. Postupem času mi tam ale některé věci nesedly, začaly se dostavovat hlušší pasáže a úplný závěr mi přišel vyloženě naivní a docela mě zklamal. Celkově to ale bylo slušné počtení a určitě ne moje poslední setkání s tímto autorem.
LadysR2
  30. 1. 2013, 10:36
No po Sběrateli kostí pro mě autorův ústup z dobytých met. Místy jsem měl nutkání přeskočit děj. U mě dobrý a to je za 3
maurarita
  11. 10. 2016, 17:11
Strhující a napínavý příběh , nechybí zajímavý děj , který udržuje celou knihu v napětí až do konce .
Raggen
  12. 10. 2013, 22:15
Skvělá kniha, můžu doporučit všem kdo mají rádi napětí až do poslední strany!
Čte se jedním dechem, vůbec jsem se od stránek nemohla odtrhnout.
I téma mi přišlo zajímavé a celou dobu jsem si říkala že snad ani nejde aby byla celá kniha vlastně jen o jednom dni.
5/5, vážně pecka!
1307_A_0507
  24. 4. 2013, 21:55
První kniha, kterou jsem od něj četla, a hned jsem mu propadla. Velmi dobře se čte, dá se přečíst jedním dechem, pořád "ještě jednu stránku", až je ráno nebo konec knihy. Skvěle napsaný!
romualko
  4. 3. 2013, 10:26
Moje první Deaverovka,napínavé, poutavé, skvělé čtení.
Zajímavý pohled na to, jak vypadá vyjednávání o rukojmích.
Doporučuji všem k přečtení.
Morreluc
  22. 10. 2014, 15:38
Knížka mě moc nezaujala, raději jsem ji odložila protože ostatní knížky od Deavera se mi líbily. Asi nebyla správná konstelace a příliš pomalý na můj vkus.. Tak snad příště...
ZlatiHra
  15. 3. 2012, 22:59
Knihu jsem četla ve svých 12 letech a moc dobře a živě si vybavuji svůj strach v noci při usínání, když jsem na ni myslela. :) Kniha je výborná, zajímavé zvraty, jedna z knih, u nichž nezapomenete děj ani po několika letech!
Sweed
  18. 3. 2011, 8:32
Kniha tak napínavá, že jsem ji přečetla za jeden den a noc. Nyní nebyl náhled do určité profese, ale do světa hluchoněmých, což nebylo o nic méně zajímavé. Rozhodně doporučuji!
Erlif
  14. 6. 2012, 13:26
12let stará kniha a je to na ní znát.. je prostě neuvěřitelná... hrozně dobře se čte, nejsou tam žádná "nudná místa". Člověk ji čte jedním dechem a drží palce hlavní hrdince, aby se z toho dostala. Tady opravdu klobou dolů co p. Deaver dokázal napsat.
Věřím, že takhle kniha nemůže nikoho urazit!
minareta
  28. 3. 2013, 12:10
Mé první setkání s Deaverovými trháky. Knihu jsem doslova hltala od první stránky. Pokud ji čtete jako jednu z prvních, musí vás dostat. Pokud ji ovšem čtete po Lincolnovkám, už vám tak ohromná připadat nebude. Já osobně jsem ráda, že jsem od Deavera četla jako první právě tuto knihu. Díky ní jsem svou knihovnu zaplnila z velké části právě panem Deaverem ;)
Janina84
  18. 7. 2011, 11:16
Vynikající kniha, která ve zfilmované verzi nedosáhla ani 10% brilantnosti knihy (jak už to s filmy dle knižních předloh bývá). Pokud jste viděli film, nenechte se odradit a rozhodně si knihu přečtěte.
pistalka
  6. 10. 2010, 21:58
Celkem mě zaráží dost nízké hodnocení oproti jiným autorovým knihám (68%, 21x v přečtených). Myslím, že tahle knížka patří k top deaverovkám a já jsem ji přečetl jedním dechem!