Lekce smrti

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-784-0

Domino (2012) 978-80-7303-784-0 443
Domino (2004) 80-7303-182-5 443

Detektiv Bill Corde nikdy v ničem nevynikal. Jako průměrný policista v zapadlém městečku neusiluje o nic vyššího než vést poklidný život. Jeho plán zhatí člověk, který jedné jarní noci znásilní a zavraždí studentku místní univerzity. Když Corde pohlíží do tváře mrtvé dívky, vidí tam zmařené naděje, šok z náhlé smrti – a taky předznamenání toho, že jeho vlastní život se ocitl na pokraji pekla. Že v nejbližších dnech se mu před očima sesype vše, na čem mu až do té doby záleželo. Že jeho rodina a kariéra zažijí zatím nepoznaný rozměr strachu. Pro Billa i obyvatele městečka je bestiální vrah nejobávanějším ze všech lidí, zatímco jeho devítiletá dcera Sára, lapená ve světě frustrace z duševního postižení, považuje vyšinutého zabijáka za zosobnění všech svých snů. Ten člověk je pro Sáru jakýmsi princem na bílém koni, se kterým by ráda utekla z nenáviděné každodennosti, i když ho vlastně vůbec nezná ... (Založil/a: Toffife)

ondrasek
  7. 7. 2014, 6:15
Kolem sté strany jsem měl nutkání knihu odpískat - nějak jsem se nemohl v té zápletce zorientovat a do toho neustálé přidávání dalších a dalších vedlejších postav.
Naštěstí jsem vytrval a nelituju, kniha mě vtáhla a já se od ní nemohl odtrhnout.
Jenže - ten konec je prostě slabota, jednání hlavního padoucha je pro mě nepochopitelné a ač mi to na konci knihy pro jistotu detektiv celé shrne a vysvětlí, tak mě to stejně nějak neštimuje.
Prostředek knihy parádní, ale za začátek a konec strhávám po hvězdě, bajvoko 70%.
Raggen
  30. 11. 2013, 8:08
Kniha se mi četla víc než dobře, příběh má spád, nikde se moc nezasekává. Což je pro mě příjemné, nerada se prokousávám roztahanými pasážemi. Jen mi v knize chybělo Deaverovo "něco", velký dojem na mě nezanechala. Přesto 4/5
Sweed
  18. 3. 2011, 8:40
Kniha ničím zvláštním nezaujme, do paměti se nevryje, ale rozhodně se jí nedá upřít napětí a povedené dějové zvraty. Prvních 3/4 knihy perfektních, bohužel mě trochu zklamal závěr.