Mělké hroby

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-496-2

Domino (2009) 978-80-7303-496-2 288
Domino (2002) 80-7303-054-3 288

První kniha série John Pellam.

John Pellam kdysi působil ve filmové branži a měl před sebou slibnou hollywoodskou kariéru — dokud ho tragédie neodstavila na vedlejší kolej. Nyní se živí jako vyhledavač filmových exteriérů, cestuje po celé zemi a hledá vhodné lokality pro natáčení konkrétních scén. Když projíždí ulicemi amerických maloměst, místní obyvatelé se obvykle sbíhají a žadoní u něj o svých patnáct minut slávy. V jednom ospalém městečku ve státě New York se však Pellamovi dostává zcela jiného přijetí. Vše začíná tím, že se na kapotě jeho dodávky objevuje sprejem nastříkaný obrázek dvou hrobů — a vzápětí jeho svět plný iluzí roztříští na kusy brutální vražda. Pellam se náhle stává ústřední postavou dramatu plného násilí a neuvěřitelných intrik, které jako by pronásledovalo celé nešťastné maloměsto. Také v románu Mělké hroby dává Jeffery Deaver průchod svému smyslu pro vystavení chytré zápletky, strhující dialogy a stupňované napětí. Ne nadarmo byl za tuto knihu nominován na prestižní Edgarovu cenu. (Založil/a: Toffife)

Illaa
  8. 7. 2015, 16:00
Kniha mě nenadchla, ani neurazila. Byla to taková normální, místy velmi předpokládaná detektivka. Městečko, ve kterém není všechno v pořádku a nový návštěvník se tomu zkouší přijít na kloub. V podezření byli všichni, kteří v knize vystupují.
Ra-Amon
  4. 3. 2012, 11:10
Druhá knížka,kterou jsem od Deavera četl a hodnotím opět kladně. Těžko se od knížky odtrhnout a opět zajímavé rozuzlení a skvělé prolínání děje.
1307_A_0507
  24. 4. 2013, 21:57
taky jsem ji četla jako druhou, taky byla skvělá, ale na dívčí hrob přece jen úplně nemá, proto dávám o kapku horší hodnocení, ale je to jen optické rozlišení, která je pro mě lepší.
sui
  21. 1. 2013, 23:00
První malinko slabší knížka od Jeffreho. Jako špatné to nebylo, ale přece jen sem zvyklý na vyšší kvalitu.
pistalka
  16. 7. 2010, 11:56
Tahleta mě příliš nezaujala. Většina knihy se plácala odnikud nikam, děj se skoro nikam neposouval. Takže jsem knížku četl nadvakrát. Pokud jste od Deavera nic nečetli, nedoporučuju s touto knihou začínat.