Zavřená kniha

Mladá fronta - 2008
ISBN: 978-80-204-1838-8

Mladá fronta (2008) 978-80-204-1838-8 179
Mladá fronta (2007)

Úspěšný a známý spisovatel Paul Ryder se po autonehodě, která jej zohaví a připraví o zrak, uzavře před světem v odloučeném domě v Cotwoldsu, kde žije bez novin, televize, bez styku s okolím, jen s pomocí hospodyně. Touha napsat novou knihu, autobiografii, jej posléze dovede k tomu, že pomocí inzerátu hledá pomocníka, kterému by mohl diktovat. Vybere si mladého muže, který se zdá pro tento úkol ideální a postupně se stává spisovatelovým přítelem. Jakmile si ho získá, začne se odehrávat úplně jiná hra, ve které pomocník získá dominantní postavení a začne usilovat o Ryderův život. Jak se ukáže, plánoval tuto pomstu celá léta. (Založil/a: Toffife)

Gilbert Adair Gilbert Adair
*29.12.1944 - †08.12.2011

Buriška
  27. 11. 2016, 23:30
Tato kniha jistě nepatří k takovým, ke kterým se ráda vrátím. Veškeré dění, popis postav aj je psáno formou dialogu. Do 3/4 jsem přemýšlela, co se asi může stát, a proč je to detektivka. Na posledních 40 stránkách nastane očekávaný zvrat a děj má rychlý spád.
gagatorlady
  3. 7. 2012, 9:50
Přesně jak je napsáno v popise - v duchu Stephena Kinga. Ale opravdu jen v duchu. Podle mě na Misery nemá. Ovšem kdybych Kinga neznala, nejspíš by se mi líbila mnohem víc. Naštěstí Kinga znám.