Easy

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-443-8

Jota (2013) 978-80-7462-443-8 308

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem...

Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí?

Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne.

Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu.

Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit. (Založil/a: Katniss Lavender)

teola
  9. 7. 2014, 19:35
Příjemná četba na deštivé odpoledne. Pro mě to lehounce pokulhávalo v závěru, ale knize to na čtivosti (a kvalitě) naštěstí neubralo. A je krásné vědět, že ač už mi táhne na dvacet, pořád si dokážu vychutnat čistě dívčí čtení :-)
Lucianna
  7. 9. 2014, 19:11
Knihu miluju od prvního písmena po poslední. Ani nevím jak se to stalo ale přečetla jsem ji snad rychlostí světla. Děj mi strašně rychle utíkal a vůbec jsem se nenudila:-) Jednu dobu jsem měla chuť někoho zabít a v druhé zase někoho políbit. Kniha je plná zvratu i emocí se sympatickými hlavními hrdiny:-)
Nnelly
  3. 4. 2014, 11:17
Lepší než katastrofa (a to nejen tématem, i když to je zas slabší než u Hopeless), ale v zásadě obdobný.
Taková hranice mezi opravdovou červenou knihovnou /románem/ a Young Adult, kde jsou si knihy opět hrozně podobné adíky tomu i jejich hrdinové (a přátele hrdinů). Druhý díl bude opět vyprávění z pohledu Lucase a já už se teď bojím...

mezi 3-4/5
Evelýny
  18. 5. 2014, 1:07
Velmi pěkná kniha zejména pro náctileté. I když již dávno nepatřím do této kategorie, kniha mě bavila.
Katniss Lavender
  13. 1. 2016, 17:35
Tuto knihu jsem četla už podruhé a ani na druhý pokus mne nezklamala. Je prostě naprosto dokonalá a je v ní vše, co mé rozněžnělé srdce právě teď potřebuje! Jestli hledáte originální a chytrou, romantickou knihu, tuhle nesmíte přehlédnout!!!
silvaren
  25. 4. 2016, 8:05
Moc pěkná knížka. Jacqueline i Lucas jsou inteligentní a s překážkami se perou jako normální lidé. Knížka má dobrou dynamiku a tak akorát složitou zápletku. Rozhodně to není hloupý dívčí románek, moc jsem si knížku užila.
karkulin1982
  20. 6. 2014, 15:31
Taková americká Lenka Lanczová a červená knihovna. Četlo se to jedním dechem, Lucas musel být fakt borec, ale kniha, dle mého názoru, ničím nevybočila z řady.
Aspet
  25. 6. 2014, 20:41
Moc pěkné, četlo se to velmi dobře, taková oddechovka na víkend. Sice za pár dní asi nebudu vědět, o čem to bylo, ale v tu chvíli, kdy jsem knihu četla, tak mě opravdu bavila.
Wajny
  2. 6. 2016, 18:53
Z této knížky jsem taková rozpačitá - příběh se mi líbil, hlavní hrdiny jsem si také oblíbila, oba dva jsou inteligentní a vše vyřeší bez zbytečných scén. Ale chybí mi zde nějaký náboj nebo něco nečekaného! 4*
barus.horn
  21. 9. 2014, 11:16
Velmi zajímavý příběh. Občas jsem u toho musela zapřemýšlet ale četlo se mi to dobře. Emotivní příběh, který určitě stojí za přečtení.
Hellix
  29. 1. 2014, 13:39
Škoda že stupnice v hodnocení není rozdělena i na 90% to bych dala této knize. Pěkný čtivý příběh, poučení pro dívky (tématika znásilnění a obtěžování). Tuto knihu doporučuji pěkná zamilovaná oddychovka.
Eunta
  5. 12. 2016, 11:31
Knížku jsem přečetla jedním dechem. Hlavní hrdinové byli skvělí a opravdu jsem si to užila... poutavý příběh, složité zápletky a děj, který pěkně ubíhal. Nenudila jsem se ani chvilku a knihu mohu jenom doporučit... :-)
Luna
  6. 2. 2015, 13:17
Krásné, romantické a díky lehkosti, jakou je Easy napsané přečteno neuvěřitelně rychle. I když už dávno nepatřím mezi náctileté, rozhodně si knihu přečtu znovu, protože tak pěkný romantický příběh jsem už dlouho nečetla.
Zuzicekk
  24. 4. 2014, 8:12
Moc pěkná knížka, jedná se o zajímavý příběh, který je hodně čtivý, a máte to za jeden večer přečtené. Pěkná oddechovka:-))
Mazel
  26. 3. 2014, 18:02
Vřele doporučuji. Měla jsem to za 4 hodiny přečtené. Opravdu hodně čtivé, pořád jsem čekala,co se bude dít dál.