Příliš krásná dívka

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-786-7

Host (2013) 978-80-7294-786-7 382

Začalo to jako pohádka. Jednoho mrazivého zimního dne se ve vinařské vesnici na úpatí Vogéz objeví neznámá dívka. Ujme se jí osamělá vdova. Po její smrti krásná neznámá zase zmizí…
Frankfurt uprostřed léta: v městském parku se najdou děsivě zohavená těla dvou mladých mužů. Stopy na místě činu ukazují na ženu. Komisař Marthaler se svým týmem zahajuje horečné pátrání po cizince, již očití svědci popsali jako okouzlující krásku. Čas však pracuje proti nim. Než se komisař o krok přiblíží k řešení případu, je v luxusním hotelu brutálně zavražděn reportér. A vzhůru nohama se převrátí i Marthalerův osobní život – jeho nová spolubydlící Tereza představuje pro samotářského melancholika velké pokušení. (Založil/a: Katniss Lavender)

Jan Seghers Jan Seghers
*??.??.1958

Domovoj
  12. 10. 2014, 9:40
Knížka nebyla vůbec špatná. Autor úspěšně kráčí ve šlépějích severských detektivek, přičemž se jedná, ve srovnání třeba s Mankellovým komisařem Wallanderem, o čistě detektivní příběh bez politického pozadí. Hlavní hrdina je mi sympatický a určitě si přečtu i další pokračování. Přesto ale jednu hvězdičku sundavám dolů, závěr knihy byl příliš očekávatelný a bez překvapení.
Orina
  18. 9. 2015, 16:12
Nesympatický Marthaler prezentovaný jako životem unavený čtyřicátník, se svým chováním spíše podobá cholerickému vyšetřovateli v penzi. Když pominu, že hlavní postavu jsem nemohla vystát, o knize bych řekla - neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. První polovina relativně nudná a zdlouhavá, druhá polovina je lepší, nicméně jalový konec mé narůstající nadšení rychle zchladil. V podstatě se nic nevyřešilo. Pokračování si asi nechám ujít.