Chůze po dunách

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Fra - 2013
ISBN: 978-80-87429-51-8

Fra (2013) 978-80-87429-51-8 74

Básnická kniha Kateřiny Rudčenkové (1976) přináší verše z let 2008–2011. Erotismus, smyslnost, úzkost a samota – stará témata básnířčiných promluv i rozhovorů se světem znějí v těchto verších ještě drásavěji, ještě uhrančivěji. Knihu uzavírá podmanivý básnický cyklus napsaný na plážích „baltské Sahary, mezi dunovišti v sugestivní krajině opuštěných planin s travinami, kde člověk zažívá pocit konce světa, kosmicky nostalgicky“.
Kateřina Rudčenková (1976 v Praze) vydala tři básnické sbírky Ludwig (1999), Není nutné, abyste mě navštěvoval (2001) a Popel a slast (2004), knížku povídek Noci, noci (2004) a divadelní hru Niekur (2007), za niž obdržela Cenu Alfréda Radoka a kterou v roce 2008 uvedlo pražské Divadlo Ungelt. Scénické čtení hry Čas třešňového dýmu představilo ve stejném roce Immigrants’ Theatre v New Yorku. Žije v Praze. (Založil/a: Katniss Lavender)

Kateřina Rudčenková Kateřina Rudčenková
*12.04.1976