Lom

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Fra - 2013
ISBN: 978-80-87429-44-0

Fra (2013) 978-80-87429-44-0 56

Slovenská básnířka, dlouhodobě žijící v Čechách, Martina Blažeková (1982) se v debutu s názvem Lom představuje jako mimořádně citlivá observátorka detailů fascinujícího světa i jako umanutá hledačka jeho přesných pojmenování. Básně ve slovenštině i v češtině.
Martina Blažeková (1982 v Bratislavě) vystudovala tvůrčí psaní a redakční práci na Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze. V současné době je doktorandkou komparatistiky na FF UK, kde se věnuje české a slovenské poezii. Básně dosud publikovala např. v revui Rukopis, v Hostu, Souvislostech a v A2. Píše také prózu. Tři její básně byly přeloženy do italštiny a publikovány v antologii Sei poeti cechi (2011). Žije v Praze. Píše slovensky a česky. (Založil/a: Katniss Lavender)

Martina Blažeková Martina Blažeková

vertigoscottie
  29. 6. 2014, 18:55
Bál jsem se Slovenského jazyka, ale bylo to zbytečné. Pocity autorčiných doteků věcí živých a neživých byly zřetelné.