Elektronické cenné papíry

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Auditorium - 2013
ISBN: 978-80-87284-43-8

Auditorium (2013) 978-80-87284-43-8 396

Jedním z aktuálních témat zmiňovaných v souvislosti s bojem proti korupci je problém anonymních cenných papírů, resp. listinných akcií na majitele, které umožňují skrýt vlastnickou strukturu akciových společností. To v praxi nezřídka vede k daňovým únikům a praní špinavých peněz. Proces elektronizace cenných papírů vnesl do této oblasti nové aspekty. Autor se ve své knize zabývá právní stránkou elektronických cenných papírů u nás i v zahraničí, zejména pak v evropském kontextu, a zaměřuje se jak na výhody, tak i na rizika, která sebou tento druh cenných papírů přináší. Kromě toho zkoumá právní podstatu elektronických cenných papírů, stejně jako charakter práv, jež k nim lze vytvářet. Nakonec autor analyzuje nakládání s těmito papíry prostřednictvím převodů a zřízení zajištění, včetně situací s mezinárodním prvkem. (Založil/a: Katniss Lavender)

Ondřej Vondráček Ondřej Vondráček