Neferetino prokletí

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4259-0

Knižní klub (2013) 978-80-242-4259-0 176

Třetí novela ze světa Školy noci poodhaluje tajemství minulosti temné upíří čarodějky Neferet. Co stálo na počátku jejího šílenství a krutosti?
Chicago, 1892. Rodina bankéře Barretta Wheilera prožívá tragédii: jeho krásná žena umírá společně s dítětem při porodu. Šestnáctiletá dcera Emily ztrácí matku a zároveň se musí ujmout povinností paní velkého domu. Dívka, kterou dosud zajímaly jen módní šaty a projížďky na kole, poznává, jak těžký je úděl dospělé ženy. Nerudný otec navíc zařídí, že se Emily stává téměř vězeňkyní ve svém vlastním domově, kde musí noc co noc čelit mučivým obavám, s nimiž se nemůže nikomu svěřit. A proto si Emily Wheilerová vede deník… (Založil/a: Jadelaine)

Lindsey
  15. 9. 2014, 23:17
Líbilo se mi to. A moc. Dokonce bych řekla, že Neferetino prokletí je povedenější než pozdější díly Školy noci, která postupem času ztrácely na kvalitě. Historické romány mám v oblibě a bylo zajímavé nahlédnout do mysli Neferet v době, kdy byla ještě člověkem. Člověk pak trochu lépe dokáže pochopit pohnutky, které ji vedou k jejímu chování. Je pravda, že jako samostatná kniha by novela až tolik neobstála, ale jako doplněk k sérii super.
Tuleník
  4. 5. 2014, 13:02
Autorka přiznává, že tato novela byla pro ni katarzí. Muselo být obtížné poprat se s tak tíživým tématem. Na druhou stranu - z chování Neferet je víc než zřejmé, čím si prošla a proto není náplň knihy ničím překvapivá. Ukazuje známou pravdu, že chtíč je mocným nástrojem manipulace, a že pustit ho z řetězu nepřináší nic dobrého. Romantická zápletka je jen nutnou nutnou výplní pro cílovou skupinu čtenářů.
Nikk
  21. 8. 2014, 19:48
Jak se dalo očekávat, zlí lidé (resp. upíři) mají pro své chování důvod. Neferet není výjimkou a dá se ji pochopit. Kniha o tom, jak vlastně vzniká sémě zla. Čtivé, ale chyběl tomu pořádný děj.