Dvakrát dospělá

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Víkend - 2013
ISBN: 978-80-7222-919-2

Víkend (2013) 978-80-7222-919-2 352

Sympatická tmavovláska Dita Tomešová není zrovna upejpavá stydlivka, která by nesměle seděla v koutě, a tak díky své povaze a především „prořízlé“ puse nemá o průšvihy nouzi.
Dosud se jí z nich dařilo více či méně úspěšně vymluvit, ovšem malér, který si zavaří pár měsíců před maturitou, zavání vyloučením. Aby mu předešla, Dita volí přestup na gymnázium v jiném městě. Zapadnout do kolektivu těsně před koncem střední školy není procházkou růžovým sadem, vyjít s novými kantory jakbysmet – a když se do toho zapojí ještě i nové známosti, další problémy na sebe nenechají
dlouho čekat. Je přece spousta kluků, kteří by podle Dity stáli za hřích, ať už hezounek Vilém, dealer Dalibor nebo Radek, hvězda místního hokejového týmu, jenže…
Jenže zdaleka ne každý stojí za něco víc, natož za city! (Založil/a: Ashara)

Kůstka
  7. 1. 2014, 0:41
Nezklamalo ani nepřekvapilo, ono taky co pořád vymýšlet za dechberoucí překvapení a vůbec témata, kde a kdo a s kým a proč po napsaní více jak padesáti knih na víceméně stejné téma - dívka a láska. Potřebovala jsem si odpočinout, takže jsem sáhla po něčem zaručeném co vím, že se mi bude dobře číst a bude mě to bavit. Maturantka, kamarádky a nekamarádky, rodiče, sourozenci a samozřejmě chlap, tentokrát hokejista. Za dva dny přečteno a stránky utíkaly samy :)
Plue
  20. 8. 2016, 16:16
Klasická oddechovka od L. Lanczové, kterou jsem si ráda přečetla, i když už nejsem "náctiletá" :D. Červená knihovna, žádné velké zvraty, vcelku realistická hlavní hrdinka (avšak mně ne moc sympatická)...
Bella_07
  25. 12. 2013, 19:58
Na novou knížku od Lenky jsem hodně čekala a těší mě, že nezklamala a také, že se vrátila k psaní o "mladé generaci" :) hlavní hrdinka Dita je prostě skvělá a hlavně jí nechybí úžasný smysl pro humor.. Hodně mi sedla. A hlavní hrdina?? To ať posoudí každý sám.. jako pokaždé je v knize i vážnější téma a ponaučení.. prostě přesně, jak to mám u jejích knih ráda :)
CZ-Milka
  20. 10. 2016, 20:18
Obsahuje spoiler spoiler Pro mě je takhle knížka možná nejhorší "Lanczovka". A to protože část knížky a jedna z jejích hlavní linií je z mého pohledu naprosto nelogická (SPOILER) - v době smartphonů se nežádoucí SMS (či telefonáty) neřeší promazáváním došlých zpráv a změnou čísla. V některých telefonech stačí jedno dvě kliknutí, jinde je potřeba stáhnout aplikaci a bude těch kliknutí víc, ale prostě ta SMS příjde z daného čísla jedna a už žádná další, tohle je mimo... Pochybuji, že by hrdinka měla tak předpotopní mobil, že by to musela řešit takto...
Americangirl
  3. 2. 2014, 14:40
Musím říct , že se to četlo jedním dechem . Moc pěkný příběh , chvílemi jsem se úplně klepala na to co se stane dál . Lenka opět nezklamala . Konec se mi trochu nezdál , skončilo tak nějak napůl . Jinak opět pěkný příběh o lásce :) a "puberťačce" :)
Smilty
  12. 1. 2014, 11:26
Lenka Lanczová patří mezi mé oblíbené spisovatele už několik let. Její knížky jsou super, oddychové. Tahle mě sice bavila o něco míň než ty ostatní, ale i tak hezké čtení. Těším se na další její knížku, snad jich ještě pár Lenka napíše.
Lucousina
  11. 1. 2014, 21:06
Ačkoli již dávno nejsem náctiletá, knížky od paní Lanczové čtu ráda pořád. Je to pro mě skvělý oddych. Dvakrát dospělou jsem našla pod stromečkem a nezklamala mne.