Zdravé těhotenství, přirozený porod

Zdravé těhotenství, přirozený porod Originální název: Die Hebammen-Sprechstunde

One Woman Press - 2009
ISBN: 978-80-86356-50-1

One Woman Press (2009) 978-80-86356-50-1 514

Citlivý průvodce německé samostatné porodní asistentky těhotenstvím, porodem, šestinedělím a kojením, který nabízí ověřené praktické návody, jak v těchto obdobích využít bylinek, homeopatických přípravků a éterických olejů. Německá samostatná porodní asistentka využívá svých bohatých zkušeností, které nasbírala během více než dvacetileté praxe, aby v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod ženám poradila jak nenásilně řešit běžné zdravotní potíže.

Kniha je rozdělena na tři základní oddíly, které se podrobně věnují těhotenství, porodu a šestinedělí. Každý oddíl se pak dále dělí na kapitoly (např. Těhotenství je rozděleno na první, druhý a třetí trimestr) a ty zase na podkapitoly (věnují se např. průvodním jevům v těhotenství, vyšetření plodové vody atd.). Kniha je odborně na vysoké úrovni a přitom je čtivá a lehce srozumitelná i pro laiky. Pro rychlejší vyhledávání konkrétních témat je doplněna rejstříkem. (Založil/a: alcahanca)

Lilienn
  28. 1. 2016, 9:44
Obsáhlá kniha o všemožných situacích v těhotenství, porodu a šestinedělí - jak u matky, tak u dítěte. Rozhodně nelituju, že jsem četla. Jako prvorodičku mě to všechno teprv čeká a myslím, že mě dost věcí naučila. Zahrnuje hezký osobní přístup, duševní rovinu, přírodní prostředky k léčbě včetně alternativních. Líbila se mi :) Řekla bych, že je tam možné najít všechno, ale to bych neměla pravdu. Rozhodně pěkné čtení, které nepřibarveně popisuje každodenní situace, které mohou nastat, z nejlepšího možného úhlu pohledu :)
Koho zajímá léčba pomocí bylin, homeopatie a aromaterapie, bude z knihy jistě nadšen.
Luroviel
  10. 2. 2015, 15:26
Rozhodně doporučuji všem nastávajícím maminkám, aby se zorientovaly v tom, co je čeká do porodu a částečně i po porodu.. Autorka sice nezachází vždycky do detailů, některé věci jen nakousne a dále odkazuje na své předporodní kurzy. Nicméně je zde mnoho rad z oblasti aromaterapie a homeopatie. Nejvíce jsem ale ocenila osobní zkušenosti nastávajících maminek a uklidňující ujištění autorky, že každé těhotenství je jiné a mnohé ze situací a stavů jsou naprosto normální. Několikrát mě autorka knížky uklidnila, když mě má vlastní doktorka poněkud vyděsila...zbytečně :) Takže doporučuji všem ženám, které si chtějí užít pohodové a vyrovnané těhotenství.