Originální název: Ztraceni v čase

Albatros - 2016 Nové vydání
ISBN: 978-80-00-04537-5

Albatros (2016) 978-80-00-04537-5 136
Albatros (2007) 978-80-00-01743-3 136

Jedenáctiletý Martin tráví léto u babičky na vsi. Kdyby nedostal tu prokletou dvojku z chování, mohl už být u moře! Teď je na venkově, kde je pár chalup a jinak nic. Ještěže umí babička tak pěkně vyprávět! Martin vydrží donekonečna poslouchat o jejím malém bratrovi, který byl stejný rošťák jako on a kterého v Martinově věku zabil blesk. Jednoho dne se Martin vypraví do sousední vesnice a uprostřed cesty ho zastihne strašlivá bouře. Hromy burácí, na zčernalé obloze se klikatí blesky, když tu najednou tmu rozčísne ohromný záblesk doprovázený podivným fialovým zářením. Náhle všechno ztichne – jen po louce běží k vysokému stromu osamělý chlapec. Martin ho v běsnění živlů zachrání a posléze zjistí, že je to Lojzek, babiččin zemřelý bratr. Co se stalo, kde se to Martin octl? A kdo se vlastně ztratil v čase? (Založil/a: marta-b)

s-reader
  25. 9. 2013, 14:05
Výborná kniha, která dětem přiblíží paradoxy cestování v čase a otevře před nimi svět dobrodružné literatury na pomezí sci-fi bez sentimentálních blábolů.Rozhodně čtyři a půl hvězdičky.
veronikaS
  27. 12. 2015, 1:33
Kniha se mi moc líbila, měla velice dobrou zápletku a překvapilo mě její rozuzlení. Knížku jsem brala do ruky s tím, že je to dětská kniha, ale i přesto mi nakonec u čtení trochu vadilo, že je kniha psána stylem pro děti. Více bych ocenila, kdyby byla psána pro starší publikum. To už by však chtělo větší úpravy .....přesto se mi kniha líbila a uděluji 4 hvězdičky.