Evangelium podle Satana

Evangelium podle Satana Originální název: L'Evangile selon Satan

Rybka Publishers - 2007
ISBN: 80-87067-66-5

Rybka Publishers (2007) 80-87067-66-5 424

Píše se rok 1348 a Evropu pustoší epidemie černého moru. Matce Izoldě Trentské, představené bolzanského kláštera augustiniánek, se dostane do rukou apokryfní evangelium. Současně s ním pronikne do kláštera i démonický mnich, který postupně povraždí celou Izoldinu kongregaci. Vrah nese znaky uctívačů ďábla a své oběti přibíjí ke kříži. Aby se před ním zachránila, zazdí se matka představená i s rukopisem ve sklepení kláštera.
Rok 2006, Hattiesburg ve státě Maine. Asistentka okresního šerifa Rachel pátrá po čtyřech pohřešovaných mladých servírkách, načež se sama ztratí. Vyšetřování Rachelina zmizení se ujme Maria Parksová, psycholožka FBI obdařená nadpřirozenými schopnostmi a specializovaná na křižáky – sériové vrahy, kteří cestují po světě. V opuštěné kryptě najde Maria Rachelino zmučené tělo i ukřižované mrtvoly čtyř pohřešovaných žen. FBI vraha dopadne a zastřelí. Je to mnich s ďábelskými symboly vypálenými na kůži.
O několik dní později ve Vatikánu zjišťuje hlava Kongregace pro zázraky kardinál Oscar Camano, že čtyři zavražděné mladé ženy jsou ve skutečnosti jeptiškami, které do Spojených států před nedávnem poslal vyšetřit vlnu vražd, jež postihla velice starý řád poustevnic. Ten už od středověku opatruje a studuje zakázané křesťanské rukopisy. Camano povolá svého nejlepšího vymítače, jezuitu Alfonsa Carza, aby se vydal po stopě evangelia, které církev před šesti stoletími ztratila.
Cesty Parksové a Carza se protnou a vyšetřování je zavede ze Skalnatých hor až do bolzanského kláštera a tajné vatikánské knihovny. Co se v tomto evangeliu, jež se zdá být pro církev takovou hrozbou, vlastně skrývá? (Založil/a: Stirecka)

Patrick Graham Patrick Graham

anishta
  3. 4. 2013, 14:53
Skvělý příběh. Konspirační teorie, detektivka a mysteriózní kniha. Zhltnuto během pár hodin. Chystám se na jeho Apokalypsu podle Marie.
illy
  22. 9. 2012, 22:03
Prvních šedesát stran mě fakt bavilo. Jenže pak se autor zasekl a točil na místě jako káča. Někdy titulování hlavních hrdinů (mladá žena a vymítač)přímo sr@lo. A pár nelogičností, větších i menších kazí původně dobrý dojem. A na závěr poděkování debílkům z nakladatelství, kteří v anotaci prozradí téměř celý děj!
Bajusik
  16. 6. 2013, 18:02
Knížku jsme pořídili švagrové, poté se do ni začetla celá rodina. Místy mě až děsilo, co všechno jsem se dočetla. Velmi detailně popsány určité pasáže. Dobrá kniha :-)
Plisek
  23. 7. 2012, 14:58
Temný román s temným tématem, zmínka o templářích a láska mezi kněžím a policistkou FBI s nadpřirozeným darem.
KoKY8
  31. 3. 2016, 14:32
Z vlastní iniciativy bych tuto knihu číst nezačala, protože mne takováto tématika nikdy nezaujala, proto ji asi nedovedu tak ocenit. Byla mi vyloženě vecpána a vychválena. Nic méně určité pasáže mne silně zachvátily do děje, bála jsem se u čtení a bavilo mě to. Ale stejnou měrou mě i v určitých částech nudila a přála jsem si, ať už jsem na konci.
FiLan
  26. 12. 2010, 22:32
Tato kniha je velmi drsně pojatá, místy až trochu morbidně. Jen mi místy přišlo, že chybí jakýkoli popis, byť i jen jednoslovný. Já jsem se v ději několikrát i ztratil, ale většinou stačilo přečíst poslední kapitolu znovu.