Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Opeřený had

79%
4 16
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Opeřený had Originální název: Serpent
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2004
ISBN: 80-7341-274-8
Počet stránek: 439
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 33x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2004) 80-7341-274-8 439
BB art (2002) 80-7257-690-9 359

Potopil se italský luxusní parník Andrea Doria skutečně nešťastnou náhodou, jak se téměř půl století věřilo? Jakou vzácnost ukrývalo obrněné vozidlo na jeho palubě? Kdo byli muži, kteří těsně před katastrofou údajně napadli stráže hlídající vzácný náklad? Zmocnili se jej, nebo dodnes leží v chladných hlubinách u Nantucketu?
Vše napovídá tomu, že na první z řady nastolených otázek lze odpovědět záporně. Andrea Doria se v roce 1956 nepotopila náhodou, byl to šikovně nastrojený záměr. To však otevírá nepřeberné množství odpovědí i na zbylé otázky - a je na odvážných archeolozích, aby je našli.
Nina Kirovová je ta pravá. Artefakt, nalezený pod vodou u marockého pobřeží, by ji mohl přivést ke správným odpovědím. Než však stačí dojít k závěrům, které nabízí, stane se archeoložka i její tým cílem brutálního útoku. Předmět, který by ji mohl dovést k převratným objevům, zmizí, její tým je povražděn. Ji jedinou zachraňuje Kurt Austin a Joe Zavala.
Seznamte se - Austin i Zavala jsou mladší kolegové Dirka Pitta, operativci NUMA. Od této chvíle je případ v odpovědných a rozhodných rukou, i když k jeho úspěšnému rozuzlení a zodpovězení nastolených otázek je ještě daleko. Naopak otázek přibývá. Patří-li mumifikované tělo, nalezené v podmořském mayském chrámu u Yucatanu, skutečně Kryštofu Kolumbovi - a vše napovídá, že tomu tak je - co to znamená nejen pro nový výklad dějin, ale především pro budoucnost celého amerického kontinentu? Kam se poděl poklad, který údajně vyvezli poražení obránci Kartága na poslední chvíli z Afriky? Jak by se změnily dějiny světa, kdyby se jim podařilo dopravit jej do Latinské Ameriky a napomoci vzniku prvního nezávislého latinskoamerického státu? Jak by se změnila budoucnost světa, kdyby někdo pojal takový nápad dnes? Je tohle cíl, ke němuž míří mocný texaský průmyslník Don Halcon, v jehož stopách se objevuje podezřelé množství mrtvých? A jakou roli v tom hraje zinscenovaná nehoda parníku Andrea Doria - vezla na palubě onen pohřešovaný poklad, nebo něco mnohem cennějšího?
NUMA a její spojenci nakonec najdou odpovědi na zmíněné otázky, jejichž hrozivá kumulace ohrožuje samotnou rovnováhu světa. Než k nim však dospějí, čeká čtenáře literární projížďka na horské dráze v tradici nejlepších dobrodružných románů. Na jejím konci si možná ani neuvědomí, že americký autor patnácti bestsellerů se po poradě se spoluautorem rozhodl obejít se poprvé bez svého tradičního hrdiny Dirka Pitta. (Založil/a: Toffife)

(více)