Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ledovec

91%
5 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ledovec
Autor:
Originální název: Iceberg
Poprvé vydáno celosvětově: 1975

Nejnovější vydání:
BB art - 2001
ISBN: 80-7257-464-7
Počet stránek: 254
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2001) 80-7257-464-7 254

Luxusní jachta s předními světovými vědci na palubě nedopluje na místo určení. Vláda ve Washingtonu marně čeká na objev nedozírné hodnoty, který jí měl být svěřen. Jeho hodnota je však i nebezpečná a ve zločinných rukou může přivést svět k destabilizaci a zkáze. Jachta je nezvěstná a vědecká elita i její objev s ní.
Dirk Pitt, agent vládní organizace NUMA, jejíž enviromentální aktivity jsou jen zástěrkou pro zásahy všude tam, kde je ohrožena světová bezpečnost, však ví, že na tomto světě se neděje nic bez příčiny. Lodi záhadně mizí zpravidla proto, že někdo má zájem o jejich náklad. A nález vraku jachty mu potvrdí vzrůstající podezření. Dokumentace vědeckého objevu na palubě chybí, vrak je do základů vypálený, cestující uhořeli. Zvláštní situace s ohledem na to, kde byla loď nalezena: v Severním ledovém oceánu zalitá do tisícitunového ledovce tak, aby ji pokud možno nikdy nikdo neobjevil.
Pitta a jeho spolupracovníky z agentury nález lodi vrhne do dalšího smrtelně nebezpečného dobrodružství. Od Islandu, kde chce najít stopu bohatého mecenáše, který možná také zahynul na nešťastné jachtě, ale možná taky ne, po společenství latinskoamerických zemí, jejichž vratké ekonomiky je velice snadné rozvrátit a pak ovládnout, až po floridský Disneyland, kde dojde ke konečné krvavé konfrontaci. A nebyl by to respektovaný mistr dobrodružných zápletek Cussler, kdyby si na závěr neponechal ještě jedno ohromující překvapení, které je cenou za záchranu světa. (Založil/a: Toffife)

(více)