Sahara

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-887-1

BB art (2002) 80-7257-887-1 439

Rok 1995, Egypt. Dirk Pitt pátrá po ztraceném historickém pokladu na dně Nilu a zmaří vražedný útok komanda na půvabnou pracovnici Organizace spojených národů, zkoumající záhadnou nemoc, která vyvolala šílenství, kanibalismus a smrt tisíců obyvatel západní Afriky. Vědci se domnívají, že epidemie byla způsobena znečištěním životního prostředí v masovém rozsahu na jejich území, odkud se může rozšířit do světového oceánu a zničit v něm všechen život. Pitt a jeho tým podnikají na jachtě, vybavené nejmodernější technikou, závod s časem, aby zachránili planetu před ekologickou katastrofou. Současně však musí v nerovném zápase čelit dvěma mocným a nebezpečným nepřátelům: bezohlednému evropskému podnikateli a krvežíznivému africkému tyranovi. V srdci saharské pouště nalézá Pitt zlatonosný důl, v němž pracují otroci. Největší poušť zeměkoule však skrývá daleko víc. Překvapivě se zde skrývá svědectví dvou dávných tajemství. Jedno je spojené se zavražděním prezidenta Lincolna a druhé se zmizením jedné z prvních průkopnic dálkových letů. Především však musí pod vražedným sluncem Sahary Dirk Pitt vybojovat zoufalý boj, ve kterém nesmí prohrát, má-li svět přežít! (Založil/a: Toffife)

hladass
  29. 9. 2016, 22:07
Trošku jiný Dirk Pitt, než na jakého by mohl být čtenář zvyklý a proto pro mnohé zajímavější... Základní atributy samozřejmě zůstaly zachovány, i tentokrát neohrožený hrdiny zachrání celý svět před katastrofou, několikrát unikne prakticky jisté smrti a během odkrývání všech spiknutí zvládne i svést krásnou vědkyni, ale v něčem se kniha od těch předešlých přeci jen liší... Je totiž mnohem akčnější, v zásadě nedá čtenáři ani na chvíli vydechnout a děj se skoro vůbec neodehrává na moři, jak napovídá sám název knihy... Pro mě je to příjemné zpestření a po druhém přečtení musím říct, že se Sahara stala mou oblíbenou "Cusslerovkou"...
zelvicka
  14. 4. 2010, 7:29
Předloha ke stejnojmennému filmu. Nedivím se, jedno z nejakčnějších děl.
Bohužel ve filmu podle mě spousta postav neodpovídá svým knižním předlohám, ale nevadí.