Chřestýš Callahan

Chřestýš Callahan

Podtitul: S bouchačkou na démony a indiánské bohy

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Brokilon - 2013
ISBN: 978-80-7456-185-6

Brokilon (2013) 978-80-7456-185-6 272

Západ ještě nikdy nebyl divočejší. Vítejte v zaprášeném arizonském pohraničí, ráji banditů, nájemných vrahů, šlapek, lovců skalpů a indiánských hrdlořezů. Snad jen jeden člověk je za tu chátru vděčný – tak, jako je krysař vděčný za krysy.
Když Chřestýš Callahan tasí Krásku a Bestii, štvanci padají po tuctech. Jenže co když lovec lidí narazí na ne úplně lidské nebezpečí? Na mrtvé, kteří odmítají hnít v hrobech, na přízraky z dávnověkých podzemních chrámů nebo démony, kteří se živí lidskou krví? To Callahanovi dokáže pokazit náladu…
Fantasy western Juraje Červenáka, autora cyklů Černokněžník, Bohatýr, Bivoj a Dobrodružství kapitána Báthoryho. Meče tentokrát vystřídaly kolty, ale jedno se nezměnilo – zase vás čekají příběhy nabité drsnou akcí. (Založil/a: mauvais-ange)

Zlatokrt
  19. 1. 2014, 20:57
Nikoli dokonalé, rozhodně však velmi zábavné. Chřestýš Callahan mi připadá trochu jako produkt náhlé inspirace, sepsaný během několika dlouhých večerů se škodolibým pochechtáváním. Trochu připomíná Báthoryho cyklus, snad kvůli pistolím místo mečů, ale kvalitou zůstává daleko za ním. Na druhou stranu výrazně kladně hodnotím, že hrdina nepodlehl a nevykřesal z hloubi srdce nějaký přesmutný příběh, proč je takovým krutým psancem a že je vlastně skrytý romantik... atd. Narážkami na Mayovky jsem se skvěle bavil.
adevr
  9. 2. 2014, 15:11
Zatím jsem nenašel knihu od pana Červenáka která by mne nebavila. Zde jsou sice dva krátké a jeden delší rodokapsové příběhy, ale plné různých vtipných narážek, inspirací z klasiky a tajemných indiánských démonů. Postrádá to sice kouzlo jeho dlouhých knižních ság, což je jasné, ale jako zábavná knížka při čekání na další dobrodružství kapitána Báthoryho, či na překlad historické detektivky která jeho na rodném Slovensku zaznamenala velký úspěch.
Veassë
  14. 11. 2014, 19:06
Určitě není snadné psát knihy a zvlášť takové, které ve čtenáři mají vzbudit skutečné napětí a humor, že se nemůže odtrhnout od stránek. Čtete v posteli, u stolu doma, u stolu v práci (pšššt), v autobuse, na zastávce. Tohle je v pořadí 4. kniha, kterou od Ďura čtu a zatím si na nic nemůžu nijak zvlášť stěžovat. Chřestýš Callahan je příběh na jednu stranu ponurý, na druhou ale i velmi svěží a vtipný. Nečekala jsem, že do svého příběhu zapracuje slavné hrdiny Divokého západu a přisoudí jim vlastnosti, o kterých jsme doteď netušili. Jakmile jsem se k nim dostala, chytla jsem doslova záchvat smíchu. Závěr knihy mě ale překvapil. Do poslední chvíle běžela napínavá akce a skončilo to pro mě až neuvěřitelně rychle, jako by došla Ďurovi síla, energie a potřeboval to nějak rychle ukončit. Škoda, jinak by to bylo za plný počet.
Lmslaver
  23. 1. 2014, 19:45
Chřestýš Callahan přináší spoustu akce u které se zaručeně nebudete nudit a až se s hromadou Chřestýšových cynických hlášek přebrodíte přes řeky plné krve, střev a rozstřelených mozků na poslední stránku, tak vám bude líto, že tohle úžasné dobrodružství končí. Ještě musím poděkovat za skvělé odkazy na mayovky a další westernové hrdiny. Za tuhle knížku bych dal i šest hvězdiček!