Ať zemře král

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4245-3

Knižní klub (2013) 978-80-242-4245-3 360

Slyšeli jste už o středověkém císaři, který ovládal mnoho jazyků, vydával psané zákony a sám psal knihy? Jde o Fridricha II., který chtěl řídit politiku tehdejšího světa. Právě on se stal velkým vzorem Karla IV. Dramatický román Antonína Polácha nás zavádí do Itálie poloviny 13. století. Nenávist mezi císařem a papežem dosáhla vrcholu a Inocenc IV. vyzval k vraždě panovníka. Právě proto přijíždí do hlavního města Sicilského království Alessandro Bardone, osobní strážce, který už chránil životy jiných vznešených osobností. Nyní má vypátrat atentátníka, jenž se skrývá někde v paláci. Alessandro se zhostí sebevědomě svého úkolu, ale brzy poznává, že čelí nebezpečnému a zrádnému protivníkovi. Bude dost rychlý, aby dokázal císaře před vrahem ubránit? (Založil/a: mauvais-ange)

janeicka
  28. 8. 2014, 16:55
Má druhá kniha od autora, kterou bych spíše než historický román charakterizovala jako podprůměrnou detektivku. Po historické stránce se mi líbil popis sicilského dvora Fridricha II. i jeho osobnosti, ale bohužel tomuto tématu byla věnována malá část knihy. Většina příběhu se týkala pátrání po neznámém pachateli, který má v plánu císaře zavraždit. Bohužel jsem identitu pachatele odhalila velmi záhy, a kdyby měl hlavní hrdina Alessandro mozek na svém místě, román by končil ještě před 100. stránkou :-) Hodně mi vadila strašná tupost a naivita hlavního hrdiny, který odmítal vidět to, co měl jasně před očima, proto je mé hodnocení pouze průměrné.