Tohle bude bolet

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Brána - 2013
ISBN: 978-80-7243-677-4

Brána (2013) 978-80-7243-677-4 224

Hudba, fotografování a život viděné pokřivenou optikou Nikkiho Sixxe.
Kniha Tohle bude bolet baskytaristy skupiny Mötley Crüe Nikkiho Sixxe (vlastním jménem Franka C. Feranny) volně navazuje na jeho Heroinové deníky, označované za „jedno z nejotevřenějších doznání v memoárové literatuře“, protože přináší pravdivou zpověď drogově závislého umělce, jenž se dostal až na samé dno. Téma Nikkiho nové knihy stejně jako její výrazové prostředky se však ve srovnání s první knihou mění – podobně jako se ve svých postojích a způsobu života mění sám autor. Jak Nikki Sixx v mottu ke knize říká, věnuje ji těm, kdo se cítí odlišní, odcizení a společensky nepřizpůsobiví, neboť jim tato kniha může ukázat svět, ve kterém jsme všichni stejní. (Založil/a: mauvais-ange)

Nikki Sixx Nikki Sixx
*11.12.1958

NikolaD
  27. 1. 2015, 2:56
Další kniha do sbírky mého oblíbeného Nikkiho. Je úžasné, jak změnil svůj život, od "rockové hvězdy" k citlivému a přemýšlivému člověku. Kniha je opět velmi čtivá, doplněná krásnými fotografiemi... Přečtení plní svůj účel a zanechává v nás zvláštní pocit a potřebu přemýšlet.
Klárenzí Šimáková
  31. 10. 2014, 16:16
Moje osobní bible. Kniha plná moudra, poselství a ohromujících příběhů. Nikki dokonale spojil své fotografie s textem a já po dočtení jen seděla, zírala a přemítala svůj život. Až k tomu člověka knížka strhne. A tak to má být.
Lethe
  21. 1. 2014, 19:44
Přemýšlím, co napsat o knize, kterou jsem právě dočetla. Pokud ji uvidíte v obchodě, zaujme vás na první pohled svou grafickou úpravou. A když se do ní začtete, rozhodně vás nezklame. Zdánlivě nesouvisející vzpomínky a úvahy se na konci spojí v úchvatný obraz člověka. Člověka, kterého formovalo vykořeněné dětství, kariéra rockové hvězdy, drogové šílenství, odvykačky, manželství a rozvody a který to všechno přežil (v Nikkiho případě doslova) a pomalu se proměnil z mladého bouřliváka v pyšného a zdopovědného otce/muzikanta/fotografa. Fotografie ostatně tvoří podstatnou část knihy. Jejich prostřednictvím se dostaneme na místa, která průvodci většinou nezmiňují, seznámíme se s lidmi, které většinou na ulicích nevidíme a nahlédnout můžeme i do hlubin Nikkiho duše, která není o nic víc pokřivená, než duše každého z nás. Po přečtení vám zbude spousta otázek .....a úkol...najít odpovědi.