Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hladová kuchařka

100%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hladová kuchařka

Podtitul: Vaříme za poslední korunuPoprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Novela bohemica - 2013
ISBN: 978-80-87683-25-5
Počet stránek: 122
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Novela bohemica (2013) 978-80-87683-25-5 122

Jedinečná kuchařka jako příručka k přežití obsahuje stovku nejlevnějších receptů od tradičních českých levných jídel z brambor, zelí či květáku až po novinky jako knedloust nebo chlebaná. Poskytuje také cenné rady, jak se nejlépe najíst mimo vlastní kuchyni: na vernisáži, u známých nebo na firemním rautu, včetně návodů, jak se při takových příležitostech chovat. Popisuje i nezdařené pokusy (žížaly, kaše z rákosu aj.) a upozorňuje na některé záludnosti levné gastronomie. Žádný z receptů nepřesahuje náklady 10 Kč (v cenách roku 2013) na porci. Ilustrace Mariana Pally a fotografie Martina Špeldy. (Založil/a: mauvais-ange)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

s-reader
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 1. 2014, 14:03
Originální kuchařka inspirovaná snahou uživit se ve špatných časech. Autor preferuje nakrmení strávníka před estetickým zážitkem ze stravy, to, co je na talíři, nemusí být „sexy“, ale výživné.
Některé recepty balancují na hraně poživatelnosti, alespoň v očích rozmazleného strávníka. Je ale nutné brát v potaz skutečnost, že se jedné o nouzové vaření, a také subjektivitu posuzování poživatelnosti. V kuchařce Igora Malijevského se setkáme se surovinami, které ne každý spolehlivě udrží v žaludku, pořídíme je však velmi levně. Jde o mozeček, býčí koule nebo třeba šneky. Slabší povahy by asi tyto recepty číst neměly, i když samotné čtení možná způsobí, že celý týden ušetří za obědy, možná i večeře.
Výrazným prvkem se zajisté jeví ilustrace Mariana Pally. Tento brněnský výtvarník a pedagog má i literární ambice, je autorem celé řady knih, jimž vévodí nonsensový směr. Ten je základem i jeho kreslených vtípků inspirovaných Malijevského recepty.