Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Záplava

80%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Záplava
Autor:
Originální název: Flood Tide
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Nejnovější vydání:
BB art - 2001
ISBN: 80-7257-496-5
Počet stránek: 415
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 21x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2001) 80-7257-496-5 415

Čchin Šang je miliardář, čtvrtý nejbohatší muž světa, a k tomu Číňan, příslušník nejlidnatějšího národa světa. Zbohatl na ilegálním obchodu s lidmi: čínská populace západního pobřeží Spojených států od Aljašky po San Francisco houstne díky jeho aktivitám.
A přesto by si Dirk Pitt a agentura NUMA čínského zbohatlíka nevšimli, kdyby nezačal zasahovat do oboru, který se bezprostředně týká jejich agendy. K jakému účelu zakoupil miliardář vysloužilý americký parník a proč buduje miliardovým nákladem vlastní přístav u Louisiany? Proč zkoumá dno u pobřeží jižní Ameriky - podle pověstí se tam před půl stoletím potopila loď s uměleckými poklady generála Čankajška, avšak k čemu jsou tak bohatému muži zapotřebí?
Dirk Pitt umí být neúnavný. A jeho neústupnost přináší zpravidla vydatné plody: záhy se ukazuje, že vyzvednutí pokladu z mořského dna je jen drobnou epizodou v miliardářově činnosti. Všechno nasvědčuje tomu, že jeho plány jsou zhoubnější. V zájmu rozšíření svého pašeráckého teritoria zamýšlí převést tok řeky Mississippi do jejího původního dávného koryta, a tak nechat zmizet z mapy světa město New Orleans. Zmatek, do něhož by tím uvedl Spojené státy, by posloužil k jejich rozdělení na tři státní celky, všechny pod správou imigrantů připravovaných roky pro tuto subverzi. Podle všech indicií už má v hrsti i členy americké vlády, samotného prezidenta nevyjímaje. (Založil/a: Toffife)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace