Nákažlivá síla našeho vyzařování

Nákažlivá síla našeho vyzařování

Eugenika - 2013
ISBN: 978-80-8100-331-8

Eugenika (2013) 978-80-8100-331-8 192

Žijeme v propojeném světě, v němž se pocity, postoje a jednání přenášejí z osoby na osobu a dále a přitom infikují každého, kdo s nimi přijde do styku. Mozek každého z nás je vybaven takzvanými zrcadlovými neurony. Způsobují, že nenápadně napodobujeme to, co vyjadřují lidé, kterými jsme obklopeni. Pokud se někdo usmívá, usmějeme se. Když se někdo mračí, zamračíme se také. Začneme se cítit stejně jako lidé, s nimiž trávíme čas. Většinou si vůbec neuvědomujeme, že se to děje, ale čím déle pobýváme s někým, kdo je šťastný, tím více štěstí se dostane pod kůži i nám. Smutek a deprese ovšem proudí stejně... I vy jste nakažliví bez ohledu na to, jestli si myslíte, že jste, nebo ne. Otázkou ale je: co chcete šířit? Autor poutavě popisuje, jak se my lidé neustále navzájem ovlivňujeme tím, co z nás vyzařuje. (Založil/a: mitulka)

David R. Hamilton David R. Hamilton