Dívka v sedle

Dívka v sedle Originální název: Gerlinde der Jockei

Lidové nakladatelství - 1980

Lidové nakladatelství (1980)
Lidové nakladatelství (1976) 290

Hrdinkou románu z prostředí dostihového sportu NDR je dospívající dívka, která má odvahu postavit se po bok chlapcům a vykonávat namáhavou práci v hřebčíně a přitom se učit na žokeje a nakonec se v sedle na závodišti utkat s muži. (Založil/a: Toffife)

Sieglinde Dick Sieglinde Dick
*19.06.1943 - †10.05.2003

Lucianna
  22. 7. 2014, 0:13
Když jsem tuto knihu dostala do ruky od své babičky, která jí měla náhodou na pudě, váhala jsem zda jí přečíst a nebo ne. Nakonec jsem ráda že ji mám doma a můžu si ji kdykoliv přečíst, protože příběh Gerlindy mi vyxkouzlil úsměv na tváři:-) a také ukazuje na že pokud máme sny neměli bychom se jich vzdát snadno, protože všechno jde, i ty neobtížnější věci.
Londi
  25. 1. 2013, 21:52
Knížku jsem četla zhruba před patnácti lety a tehdy byla má zamilovaná, četla jsem ji stále znovu a znovu. Pro tehdejší dospívající holku super, v dnešním světě pro dnešní dospívající už je to taková slabučká pohádka.
makulkaaaa
  20. 2. 2012, 6:50
Kniha, která ukazuje, že všechno jde, pokud člověk chce. Přes od pádu na samé dno, po trnité cestě až na samotný vrchol. To vše Gerlinda stihla na několika desítkách stran.