Křižák

Křižák Originální název: Crusader

Domino - 2002
ISBN: 80-7303-080-2

Domino (2002) 80-7303-080-2 295

Léta Páně 1275, klášter Santes Creus, Španělsko. Mnich Lucas je pověřen, aby se pokusil vyléčit svého někdejšího přítele Francisca, který se vrátil z křížové výpravy údajně posedlý ďáblem. Lucas dlouho tápe – z dříve obdivovaného šlechtice Francisca je nyní lidská troska, která odmítá jíst, pít i mluvit. Trvá dlouho, než se Francisco konečně rozpovídá. Před Lucasovýma očima ožívají obrazy, kterým se nechce věřit – mají pramálo společného s ušlechtilostí, kterou křesťanstvo přičítá křížovým výpravám. Francisův příběh vypráví o lidech, kteří plni ideálů a představ o osobní cti pozvedli kříž, jen aby ve Svaté zemi zjistili, že jejich nejhorším nepřítelem nejsou nevěřící, ale zrada a podlost ve vlastních řadách. Lucas netuší, že i jemu osud chystá roli přímého účastníka Francisova životního dramatu… (Založil/a: Toffife)

stepuli
  18. 2. 2014, 19:03
Od knížky jsem moc velké očekávání neměla, ale rychle jsem se do ní začetla. Sice mi moc nesedli místy dost podrobné popisy z bojových scén, ale to k tématu patří. Historické romány mě baví.