Originální název: Six Days of the Condor

ISBN: 978-80-7388-373-7

XYZ (2010) 978-80-7388-373-7 229
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1993) 80-205-0312-9 113
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1983) 25-051-83 142

Děj strhujícího románu se odehrává v oddělení CIA, kde mladý literární vědec Joe Turner a jeho splupracovníci kontrolují brakovou literaturu, aby odhalili případné úniky informací. Jednou však Joe najde své spolupracovníky mrtvé a pod svým krycím jménem Kondor informuje své nadřízené. Později si uvědomí, že v ohrožení života může být i on... Podle románu byl natočen i film pod názvem Tři dny Kondora s Robertem Redfordem v hlavní roli. (Založil/a: Toffife)

James Grady James Grady
*30.04.1949

vladislaus
  27. 2. 2014, 14:08
Klasický spy thriller, z dob, kdy ještě nebyly mobily. Každopádně ten amatér dal zabrat těm profesionálům, až se nechce věřit.
Falbala
  12. 4. 2012, 9:12
Tuto knížku jsem četla v 16 letech a naprosto mě pohltila rychlým a strhujícím dějem. Velmi doporučuji k přečtení. Film ani zdaleka nedostahuje síly textu. Nyní kniha vyšla znovu a velmi mě pobavilo, že Albatros Media dokážou udělat z kdysi útlého sešitku bichli o 229 stránkách.
Týpa
  8. 11. 2016, 19:14
Moc pěkná kniha,kterou jsem četl jedním dechem.Později jsem viděl film,který byl také pěkný,ale kniha je lepší.Vím,že v dnešní době jsou některé situace k smíchu,ale tenkrát ta technika byla úplně jiná než dnes.A tak pokaždé,když knihu znovu čtu,se obdivuji hlavnímu hrdinovi a jeho logickému myšlení.