Rudá země

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Polaris - 2013
ISBN: 978-80-7332-209-0

Polaris (2013) 978-80-7332-209-0 416

Sty Jižní se vrátí domů a zjistí, že z její farmy zůstalo jen spáleniště a její bratr a sestra byli uneseni. Ví, že pokud se s nimi chce ještě někdy shledat, musí se vrátit ke svým starým špatným způsobům. Na dlouhé pronásledování se vydá pouze v doprovodu svého zbabělého nevlastního otce Jehněte. Brzy se však ukáže, že i on skrývá svou vlastní krvavou minulost. Vlastně tu nejkrvavější. Jejich cesta vede pustinou, kde neplatí zákon, do pohraničního městečka zmítaného zlatou horečkou, šarvátkami, souboji a masakry, až nahoru do nezmapovaných hor. Setkají se se starými nepřáteli a jsou dokonce nuceni uzavřít spojenectví s Nicomo Coskou, neblaze proslulým vojákem štěstěny, na jehož slovo by se nikdy nikdo neměl spoléhat…

Překlad: Olga Machačová
Autor obálky: Laura Brett (Založil/a: mauvais-ange)

Magyana
  28. 12. 2015, 17:28
Moje první kniha od Abercrombieho. Rudá země je vlastně fantasy western - spíš western než fantasy. A upřímně, westerny mě nikdy moc nebraly. Dějově to nebylo špatné, ale měla jsem problém s hrdiny.
Hlavní hrdinka Sty (Stydlivka Jižní) nemá jen blbé jméno, ale je blbá celkově. Rádoby drsoňka, která jen plive mezerou mezi předními zuby a sem tam si namaže na chleba nějakého chlapa.
Templ je budižkničemu, Cosca nemastný neslaný a tak nějak bych mohla pokračovat.
Jako jediný mě zaujal Jehně, protože je to člověk s minulostí, s pořádným příběhem, ze kterého se dozvídáme jen útržky a náznaky.
Ti, co mají Abercrombieho načteného, nejspíš znají jednotlivé postavy z jiných knih, já mohu hodnotit jen to, co jsem se dočetla zde.
A díky tomu můžu říct: pokud se do tohoto autora chcete pustit, začněte s jinou knihou. Tahle neurazí, ale ani nenadchne.