Adresát František Hrubín

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Host - 2010
ISBN: 978-80-7294-373-9

Host (2010) 978-80-7294-373-9 376

Pozůstalost Františka Hrubína uchovává tisíce dopisů a v nich zásadní stanoviska pisatelů, ať už se týkají umělecké tvorby, literárního života či politické situace v Československu. Připravovaná edice dopisů se soustřeďuje na dopisy přijaté od Jaroslava Seiferta, Emanuela Frynty a Josefa Strnadela. Studium dalších fondů uložených v Literárním archivu PNP a konzultace s příbuznými vybraných osobností umožnila předložit oboustrannou korespondenci Hrubína se Seifertem a Hrubína se Strnadelem. Emanuel Frynta Hrubínovy dopisy spálil, a tak nám zůstává pouze jeden hlas - dopisy Emanuela Frynty zaslané Františku Hrubínovi - a několik konceptů či kopií odpovědí Františka Hrubína jako obraz důvěrného, hlubokého a nesmlouvavého vztahu dvou velkých osobností. Edice bude v roce stého výročí narození Františka Hrubína doplněna také fotografiemi z pozůstalosti a faksimiliemi rukopisů. (Založil/a: mauvais-ange)