Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Cold Harbour

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Cold Harbour

Podtitul: souboj tajných služeb před dnem D


Autor:
Originální název: Cold Harbour

Nejnovější vydání:
Votobia - 1997
ISBN: 80-7198-213-X
Počet stránek: 231
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Votobia (1997) 80-7198-213-X 231

Brigadýru Dougalu Munroovi bylo šedesát pět let. Byl to bělovlasý a neobyčejně nehezký muž ve špatně padnoucím tvídovém obleku. Na nose měl brýle s kovovými obroučkami. Je vedoucím pracovníkem SOE – Útvaru pro řízení zvláštních úkolů. Právě se chystá k naverbování do SOE dalšího výborného vojáka.

Nacházíme se v Anglii někdy kolem roku 1942. Britské tajné služby se dozvídají, že brzy se má konat štábní konference řízená samotným Rommelem. Tato konference se bude zabývat výhradně otázkou obranného Atlantického valu. Spojenci mají v plánu uskutečnit vylodění v Normandii a všemi možnými prostředky dávají Němcům najevo, že vylodění proběhne v oblasti Pas de Calais. Spojenci by jistě rádi byli také přítomni této konference, aby se přesvědčili o úspěšnosti své klamavé propagandy. Konference se má konat ve francouzském zámku Voincourt v Bretani. Zámek je prozatím v držení němců, kteří stále trpělivě vydržují původní obyvatele – hraběnku Hortensii a její neteř Anne-Marie z rodu de Voincourt.

Brigadýr Munro chce z této schůzky vytěžit co nejvíce a tak zapojuje do hry své tajné agenty. Martin Hare, kapitán tajně ukořistěného německého E-člunu, Craig Osbourne, tajný agent operující ve Francii a Anne-Marie, která bydlí na zámku se svou tetičkou. Anne-Marie má být klíčovou osobou, která se má dostat na zámku k důležitým informacím. Bohužel se stane něco nepředvídatelného a Anne-Marie je mimo hru. Naneštěstí má své dvojče, sestru Genevieve, žijící se svým otcem v Anglii ve vesničce St. Martin. Osbourne se za ní vydá s úmyslem ji přemluvit k tomu, aby zastoupila úlohu své sestry na zámku a získala tak důležité informace. (Založil/a: Toffife)

(více)  

Komentáře



Nové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Beky
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 1. 2017, 15:51
Kniha se četla velmi dobře i když neobsahuje žádná historická fakta. Nelítostný velitel směřuje vše k žádoucímu výsledku, podvede každého ale chrabrý hrdina si to nenechá líbit a zasáhne.