Originální název: Angel of Death

ISBN: 80-242-0061-9

Euromedia Group (1999) 80-242-0061-9 252
Knižní klub (1997) 80-7176-605-4 256
Knižní klub 80-2420-061-9 252

Špionážní román o teroristické skupině Třicátý leden, která se všemožně snažila překazit snahu o vyřešení napjaté situace v Irsku.

Tato skupina se jmenuje podle data masakru v Belfastu 30. ledna 1972, známého jako Krvavá neděle. V zájmu svého cíle zabíjí skupina agenty KGB, členy IRA, Araby, Izraelce, stejně tak i britské vojáky. Proti těmto teroristům stojí bývalý příslušník IRA Sean Dillon, který pracuje jako agent zvláštního oddělení britského ministerstva obrany podléhající přímo premiéru Majorovi. Třicátý leden se úkladnými vraždami pokouší v Irsku vyvolat občanskou válku. Autor prokazuje dobrou znalost zákulisí tajných služeb, lidí pracujících v jejích službách a mezinárodní politiky. (Založil/a: Toffife)

mitulka
  29. 11. 2012, 21:57
Docela průměrný špionážní román. Nenadchl mě, ale ani mě neodradil. I když se to bude zdát divné, tak jsem skupince teroristů, která se jmenovala 30. leden, docela fandila.