Zabíječ démonů

Leonardo - 2001
ISBN: 80-85911-87-6

Leonardo (2001) 80-85911-87-6 268
Polaris

Ozval se tak hlasitý a hrozivý řev, že Felix málem upustil meč. Vzhlédl a jen tak tak, že si nenadělal do kalhot. Do síně vstoupila nejstrašnější věc, jakou kdy viděl, a za ní se vylily lačné hordy bestií. Užasle a v hrůze hleděl na toho netvora a myslel si: Takhle tedy vypadá démon. Tohle je tedy ta noční můra, která sužuje můj lid od počátku věků.
"Hlavně si pamatuj, že démon patří mně," řekl Gotrek.
Po boji se skaveny v Nulnu se Gotrek s Felixem připojí k výpravě, která míří na sever a má za úkol nalézt ztracené trpasličí síně v Karag Dumu. Oba přísahají, že je najdou nebo položí životy při pokusu o jejich nalezení. Strašlivé pustiny chaosu překonají v gondole experimentální trpasličí vzducholodi. Do hry však vstupuje nové, strašlivé zlo, jehož démonická síla po věky dřímala v hlubinách pod městem.

antoniana
  19. 5. 2015, 15:47
Po předchozím díle trochu zklamání, ale jen malinkaté. Oproti Nulnu, kde se odehrával děj postupně, tady vlastně jen celou knihu letí do Karag Dum a pak nastane ten velký boj. Líbily se mi ale nové postavy (doufám, že budou dlouho žít).