Staročeské pověsti, zpěvy, hry, obyčeje, slavnosti a nápěvy, 2. část

Staročeské pověsti, zpěvy, hry, obyčeje, slavnosti a nápěvy, 2. část

Podtitul: Ohledem na bájesloví česko-slovanské, jež sebral

Originální název: Staročeské pověsti, zpěvy, hry, obyčeje, slavnosti a nápěvy, 2. část
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Plot - 2013
ISBN: 978-80-7428-200-3

Plot (2013) 978-80-7428-200-3 340

Monumentální dílo Václava Krolmuse, jež vydal v letech 1845–1851 pod pseudonymem V. S. Sumlork, zaznamenalo ve své době obrovský ohlas v odborných kruzích i u laické veřejnosti a v mnoha směrech podnítilo další rozvoj domácích etnografických a folkloristických studií. Díky unikátnímu a svéráznému zaznamenání nejarchaičtějších vrstev české lidové tradice, které byly v Krolmusově době stále živé, může i dnes sloužit jako neocenitelný a nenahraditelný zdroj informací o nejstarších podobách tradiční lidové kultury v českých zemích. Nové čtenářsky přístupné vydání představuje toto dílo nejen odborníkům z oblasti etnologie, historie a literární vědy, ale i široké veřejnosti se zájmem o naše nejstarší lidové tradice. (Založil/a: mauvais-ange)