Kdo je můj bratr?

Kdo je můj bratr?
Originální název: Amour fraternel qui donne d’exister
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Karmelitánské nakladatelství - 2010
ISBN: 978-80-7195-396-8

Karmelitánské nakladatelství (2010) 978-80-7195-396-8 278

Otec Daniel nás zve, abychom vzali vážně evangelium a provedli „koperníkovský obrat“ ve vztahu k lidem kolem nás. Obrat, který začíná vztahem ke Kristu, začíná uvnitř našeho srdce, ale může mít nesmírný dopad na všechny naše vztahy.
Knížka je ovocem dlouhých let komunitního života, nejde o pojednání „od zeleného stolu“. Bratrem, sestrou podle evangelia není jen rodinný příslušník (i když on také), ale i kolega v práci, soused, žebrák na ulici, trpící člověk… A to nejen proto, že Ježíš v něm nějak přebývá, ale protože se s ním ztotožnil: „Co jste udělali jednomu z mých nejmenších bratří…“ (Mt 25)
Autor má dar mluvit o otřelých tématech křesťanství neotřele; bratrská láska je jedním z pilířů života podle evangelia a autor je jedním z těch, kteří jsou jejími autentickými svědky, (nejen dobrými řečníky). (Založil/a: Manon)