Svatí Karmelu

Svatí Karmelu

Karmelitánské nakladatelství - 2011
ISBN: 978-80-7195-446-0

Karmelitánské nakladatelství (2011) 978-80-7195-446-0 331

Pokud je pravda – jak ujišťuje teolog Hans Urs von Balthasar – že v církvi není člověk, který by nemohl být Karmelu za něco vděčný, pak kniha Svatí Karmelu není určena jen velké karmelitánské rodině. Pilíře křesťanské zkušenosti s Bohem jsou totiž univerzální, proto všechny životní příběhy svatých svědčí o zkušenosti s živým Bohem a jeho láskou, o následování Krista a o překonávání krizí a úskalí na této cestě, o pozvání k dílu na Boží vinici – zkrátka o mocném Božím působení v lidských životech, v dějinách církve a světa.
Autor je vynikající vypravěč, ale i uznávaný znalec křesťanské spirituality. Svým nenapodobitelným způsobem seznamuje čtenáře s velkými postavami karmelitánské tradice, a to od patronů Karmelu, Matky Boží a proroka Eliáše, přes Terezii z Ávily a Jana od Kříže až po novodobější svaté, Terezii z Lisieux a Editu Steinovou. Knihy otce Sicariho mívají několik předností: vždycky spojují čtivý narativní styl se solidním přístupem k historickým pramenům a citem pro duchovní život a osobité poselství Božích přátel pro naši dobu. (Založil/a: vladislaus)