Krásy Slovenska

Krásy Slovenska Originální název: Krásy Slovenska
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013

Nezjištěno / Jiné (2013)

Obrazová publikace „krásy Slovenska“ (220 stránek textů a více než 230 černobílých a barevných fotografií), autorů Jana Hápa a Michala Hápa, nabízí zájemcům o Slovensko výběr fotografií, zachycujících slovenskou krajinu a slovenské hory za posledních čtyřicet let.
Jednotlivé fotografie čerpají své motivy nejen ze slovenských hor a jejich vrcholových partií, ale i z podhůří, z výrazných obcí a regionů včetně lidí, které vytvářejí neopakovatelnou krásu slovenské krajiny. Autoři se záměrně vyhýbali atraktivním a notoricky známým místům, které byly nafotografovány a publikovány již tisíckrát, i když se tomu nedá zcela vyhnout.
V těchto případech jsme volili alespoň jinou alternativu pohledu. Celá kniha je tak i koncipovaná, aby nabídla trochu jiné pohledy na skutečné krásy Slovenska.
Jan Háp po dlouhé roky spolupracoval jako kmenový fotograf s redakcí časopisu Krásy Slovenska. (Založil/a: Nantong)